Úvodní střetnutí celé série na půdě Opavy ústeckým nevyšlo podle představ, o premiérový triumf ve vyřazovací části mimo svou halu se pokusí již dnes. „Zápas bude určitě těžký, ale myslím si, že tým na to má,“ burcuje před velkolepou bitvou kapitán Severočechů Vladimír Hejl.

⋌Ústí si doma řádně zvedlo sebevědomí a do Slezska odjíždí se smělými plány. „Doma jsme se vyvarovali chyb, které jsme dělali v prvním utkání, které jsme prohráli. A pokud chceme postoupit do semifinále, tak musíme vyhrát alespoň jednou na jejich palubovce,“ připomíná jednoduché počty Hejl.

V již zmiňovaném prvním utkání čtvrtfinálové série neměli ústečtí hráči k překvapení daleko. „Naposledy jsme tam měli vítězství na dosah, takže doufám, že to už dotáhneme do vítězného konce,“ pevně věří kapitán.

Kdo bude pod větším tlakem, to ukáže až samotný zápas, oba celky jsou plné mladých hráčů. „My si tlak nepřipouštíme. Já vždycky říkám klukům, že nemusíme vyhrát, ale že chceme vyhrát. Na zápas se těšíme a v šatně panuje bojovná atmosféra,“ nechal nakouknout do ústecké kabiny Hejl.

V celé sérii mezi čtvrtým a pátým celkem základní části zatím dominuje výhoda domácího prostředí a rozhodují maličkosti. Kdo zlomí odpor protivníka v jeho prostředí, ten může myslet na semifinále. „Odehráli jsme již spoustu vzájemných zápasů, takže už není moc toho, čím bychom se mohli překvapit,“ uvědomuje si kapitán Hejl.

Zápasem v Opavě ale moravská mise BK Ústí nekončí, o den později si zahrají v rámci finále Českého poháru zápas s Novým Jičínem. „Těšíme se, můžeme změřit síly s top týmem v Mattonce,“ dodává Vladimír Hejl.