Ve finálovém utkání Českého poháru proti Hradci Králové si poranil palec a s basketbalem se musel na pár týdnů rozloučit. „Adam má naštípnuté kloubní pouzdro a bude nám chybět minimálně tři týdny,“ říkal ústecký trenér Roman Bednář.

Teď je ale jisté, že se hráč s pětkou na zádech na palubovce neobjeví mnohem déle. Pouhé dva dny poté, kdy mu doktoři sundali sádru se totiž znovu zranil. „Na tréninku v Děčíně jsem dělal atletiku, špatně jsem došlápl a obnovilo se mi zranění kotníku. Přetrhal jsem si vazy,“ vypráví Žampach smutný příběh.

Byl to váš první trénink po přestávce způsobené zraněním ruky?
Úplně první nebyl. Na ten zraněný palec jsem dostal ortézu a už dva dny jsem se společně s atletickým trenérem v Děčíně věnoval tréninku.

Pak přišlo to nešťastné došlápnutí…
Přesně. Je to docela smůla, že se to takhle sešlo. Naštěstí se to alespoň nestalo na začátku sezony, takže teď budu mít čas dát se zase do kupy.

Co jste se dozvěděl v nemocnici?
Měl jsem přetrhané vazy v pravém kotníku, takže mi je museli sešívat. Když chce člověk dál sportovat, tak je nejlepší, když je doktoři sešijí. Naštěstí šlo vše rychle, v neděli jsem přijel do nemocnice, v pondělí mě odoperovali a v úterý ráno mě pustili domů.

Oznámili vám doktoři, jak dlouho budete bez basketbalu?
Minimálně měsíc nebo na dva. Podle toho, co mi řekl doktor, už v letošní sezoně na palubovku nevyběhnu.

Jak moc vás mrzí fakt, že zranění přišlo zrovna v době, kdy vrcholí basketbalová sezona?
Mrzí to samozřejmě hodně. Ústí zrovna začalo hrát play off a v Děčíně už se hraje také finální část sezony. Přišlo to ve špatnou dobu, ale s tím člověk bohužel nic neudělá.

Budete tedy své spoluhráče podporovat alespoň z tribuny?
V neděli bych se chtěl jít podívat na domácí zápas Ústí s Opavou a případně s klukama slavit postup do semifinále. Snad to zvládnou. Určitě jim budu fandit a jezdit budu i na zápasy Děčína. Budu chtít stihnout všechny zápasy.

Kvůli zranění přijdete i o Final Eight Českého poháru a možnost zahrát si za Ústí proti Novému Jičínu…
V poháru bych hrál spíš za Děčín proti Ostravě, ale mrzí mě, že se toho nemůžu zúčastnit. Ostrava je v letošní sezoně hodně dobrá a kluci to nebudou mít jednoduché. Ale když postoupí, tak si mohou zahrát proti Nymburku.

Tak to asi zamrzí dvojnásob…
Každý zápas, který teď vynechám, mě mrzí. Je škoda, že jsem přišel o teoretickou příležitost si proti Nymburku zahrát, ale nedá se nic dělat.