V sérii se tak ujali vedení 2:1 na zápasy a už v neděli mohou před zraky svých fanoušků slavit postup do semifinále. „To je jasný cíl, o tom není žádná diskuze. V neděli musíme ukončit sérii,“ říká kouč BK Ústí Roman Bednář.

V Opavě jste vyhráli rozdílem třídy, jak byste utkání zhodnotil?
Odehráli jsme super zápas, kluci dokázali po celých čtyřicet minut výborně bránit a v tom byl diametrální rozdíl mezi námi a Opavou. V útoku jsme soupeře dokázali zastavit a pomalu jsme navyšovali své vedení.

Dá se tedy říci, že jste měli od začátku do konce zápas pod kontrolou?
Tak silná slova bych nepoužíval. Od začátku do konce jsme ale hráli dobře a vedení narůstalo v náš prospěch. Na konci jsme sice trošku polevili, ale to už bylo s vědomím, že se hraje jen na vítězství a skóre nerozhoduje. Navíc to bylo způsobené i prostřídáním sestavy, ale mladí kluci si prostě museli vyzkoušet jaké to je a poznali, že to na hřišti není jednoduché.

Co podle vás utkání rozhodlo? Byla to právě vaše kvalitní obrana?
Stoprocentně. Naše spolupráce v obraně, ochota bránit, případně schopnost si pomoci, když to někde hořelo, byla naprosto ukázková.

Jak velkou hodnotu má pro vás vítězství na soupeřově palubovce?
Věděli jsme, že pokud chceme postoupit, tak jsme u nich museli jednou vyhrát, což se nám podařilo. Teď to ale musíme potvrdit na domácí palubovce. Když to zvládneme, tak bude mít ta výhra obrovskou cenu a ovlivní postup.

Dá se tedy říci, že jste nyní psychicky na koni?
Asi ano. Ale i další zápas bude začínat od stavu 0:0 a ty dvě výhry nám nic nezaručují. Ale pocit, ani ne tak z vítězství, ale spíše z předvedené hry, je dobrý.

Před utkáním jste se nechal slyšet, že od domácího trenéra Petra Czudka očekáváte nějakou kulišárnu. On ale nic nevymyslel…
(Smích). V průběhu série jsou vidět změny, které soupeř aplikuje do hry, stejně jako se o to snažíme my. Ale každý tým spolu v sezoně trénuje šest, sedm měsíců a ty změny nemůžou být nějak zásadní, protože pak by to hru ovlivnilo spíše negativně. My jsme se na soupeřovu hru dokázali adaptovat, ale hlavní je, že ty změny udělají jen nějakou část výkonu, tu hlavní část pak dělají hráči na hřišti a zrovna v tomto utkání kdokoliv z naší strany na hřiště nastoupil, tak odvedl výborný výkon.

Asi jste nečekal tak snadný průběh zápasu, že?
Spíš bych použil slovo jednoznačný. Tak jednoznačný průběh jsem nečekal, ale snadné to určitě nebylo. Pořád jsme museli hrát.

Chyběly vám dvě opory Žampach s Pomikálkem. O to cennější je vaše vítězství, souhlasíte?
Asi ano. Je pravda, že s nimi bychom asi byli ještě silnější. Doufám, že s námi alespoň Pomikálek v neděli bude a o to budeme ještě silnější.

Na první domácí utkání čtvrtfinálové série přišlo 850 diváků. Věříte, že vás i tentokrát přijdou podpořit?
Doufám a moc si to přeji. I teď do Opavy s námi jela nepočetná, ale velice hlasitá skupinka fanoušků s bubny. Moc se těším na nedělní zápas a jestli přijde alespoň taková návštěva jako minule, tak to bude výborné. Doufám, že se divákům odvděčíme vítězstvím a postupem.

Opava B – BK Ústí 61:83 (10:19, 24:36, 43:60).

Nejvíce bodů: Klečka 12, Vlček a Filip 9, Ihring 8 – McFadden 26, Novák 14, Hejl 11, Fohler 10. Trestné hody: 18/11 – 35/24. Fauly: 29:21. Trojky: 21/2 – 17/5. Rozhodčí: Holubek, Čarnecký. Stav série: 1:2.