Severočeši sice před nedělním utkáním vedli 2:1 a v domácím prostředí se mohli posunout do finále soutěže, svůj mečbol ale promarnili a prohráli po boji 71:73.

„Je škoda, že jsme to před tak skvělou kulisou nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Když nad tím tak přemýšlím, tak rozhodlo více chyb na naší straně,“ nechal se po utkání slyšet domácí kapitán Vladimír Hejl.

Do čtvrtého zápasu Ústečané nevstoupili zrovna ideálně a po první části hry svítilo na světelné tabuli skóre 16:17. Ve druhém dějství navíc selhali téměř ve všech činnostech a hráči Opavy šli do trháku. „Ve druhé čtvrtině jsme měli výpadek, to se bohužel někdy stává. Na začátku druhého poločasu se nám ale podařilo se do zápasu vrátit. Bohužel jsme ale nezvládli tu dramatickou koncovku,“ litoval kapitán Hejl.

A měl pravdu! Severočeši předvedli ústeckému publiku nevídané zmrtvýchvstání, když dokázali postupně smazat až osmnáctibodové manko a v závěru se dokonce na chvíli dostali do vedení. Jenže to mělo jen jepičí život. Hosté brzy otočili a dotáhli zápas do vítězného konce.

Stav čtvrtfinále je tak vyrovnaný 2:2 a rozhodne se za týden v Opavě. „Nebude to lehké, ale už jsme tam dokázali vyhrát a to docela jednoznačně. Když udržíme koncentraci, tak věřím, že fanouškům přivezeme vítězství a postup,“ říká odhodlaně Hejl a dodává: „Týmy se tak znají, že už rozhodují jen maličkosti. Vyhraje ten, kdo udělá méně chyb, kdo se dokáže lépe soustředit.“

BK Ústí – BK Opava B 71:73 (16:17, 27:41, 53:56). Nejvíce bodů: McFadden 28, Slunečko 12, Fohler 11 – Klečka 21, Strnisko 17, Dihel 14. TH: 21/25 – 11/15. Fauly: 19:23. Trojky: 6/16 – 6/18. Rozhodčí: Baudyš, Lukeš. Doskoky: 24:24. Diváci: 600. Stav série: 2:2.