Před svými fanoušky, kterých do haly na čtvrtý duel přišlo šest stovek, chtěli oslavit postup do semifinále prvoligové soutěže.

Stačilo jediné, vyhrát! Jenže právě to se Severočechům nepovedlo, když po boji padli těsně 71:73 a hosté tak vyrovnali stav série na 2:2.

„Moc nás to mrzí. Diváci přišli o cennou výhru. Budeme se snažit to napravit na palubovce soupeře,“ nechal se po utkání slyšet hráč BK Ústí Alexandr Novák.

Po boji jste prohráli o dva body. Najdete na utkání nějaká pozitiva?
Je vidět, že je to vyrovnaná série, nakonec to budeme muset urvat u nich. Prohrávali jsme už o osmnáct bodů, ale zvedli jsme se a nakonec jsme z toho ještě udělali zajímavý zápas.

Utkání se lámalo ve druhé čtvrtině, ve které vám soupeř hodně odskočil. Souhlasíte?
Určitě. Soupeř začal tvořit více tlaku, my jsme přestali unikat do vymezeného území a to jak přihrávkou, tak průnikem. V tu chvíli jsme byli takoví bezzubí a museli jsme se z toho oklepat.

Což se vám po přestávce povedlo a postupně jste začali stahovat náskok Opavy. Proč to nakonec nedopadlo vítězně?
Asi nám už nezbyly síly do konce utkání. Navíc rozhodlo i štěstí, když soupeř v závěru proměnil dvě těžké střely. Pak ještě Marek Slunečko snížil na tři body, ale zbývalo nám málo času. Nevyšlo to, bohužel.

Co musíte na soupeře vymyslet, aby to v rozhodujícím pátém utkání na hřišti Opavy vyšlo?
Musíme začít hrát stejnou hru, jako v těch předchozích zápasech, kdy jsme předváděli dobrou obranu, s čímž měl soupeř problémy. Tohle nám asi pět minut ve druhé čtvrtině domácího zápasu chybělo a nakonec to rozhodlo.

Očekáváte v nedělním utkání v Opavě bouřlivé prostředí?
Určitě, bude to o víkendu, takže diváci jistě přijdou. Navíc to bude vyhecované. Play off je úplně jiná soutěž a všichni hrají naplno.

Je v silách vašeho týmu, aby na půdě soupeře znovu vyhrál a dotáhl tak sérii do vítězného konce?
Určitě na to máme tým, ale teď se musíme hlavně srovnat psychicky. Do Opavy ale každopádně pojedeme pro vítězství a pro postup.