Skvostný první poločas v podání Severočechů rozhodl o posledním postupujícím mezi nejlepší čtveřici v soutěži. Jako smečka hladových vlků vstoupili ústečtí basketbalisté do pomyslného zápasu roku. Nabuzení a s jasným cílem postoupit.

„Dařilo se nám střelecky, hráli jsme to, co jsme měli. Když jsme v sérii prohráli zápas, tak jen naší vinou,“ prohlásil kapitán týmu Ústí Vladimír Hejl.

Po dvaceti minutách svítilo na tabuli v opavské hale skóre 31:50 a rázem bylo jasné, že pokud nedojde ke kolapsu hostů, bude posledním semifinalistou právě Ústí. „Věděli jsme, že ještě nemáme vyhráno a že to bude těžké. Soupeř ještě více vytáhl obranu, ale vypořádali jsme se s tím,“ pochválil celý tým Hejl.

Domácí se postupně zlepšovali, všechny útoku o dotáhnutí si ale hosté spolehlivě pohlídali a nenechali se strhnout k bláznivým akcím.

Oporou v pravý okamžik se stal americký rozehrávač ve službách Ústí Thaddus McFadden, autor 26 bodů a deseti doskoků.

Důležitý moment přišel, když se ze hřiště musel poroučet ústřední opavský rozehrávač Radim Klečka. „Po faulu na mě dostal ještě technickou chybu. Pocity jsou nepopsatelné, už se těšíme domů,“ řekl závěrem kapitán ústeckého týmu Hejl.

BK Opava B – BK Ústí 69:81
Čtvrtiny: 15:20, 31:50, 48:61. Nejvíce bodů: Strnisko 18, Dihel 15, Hutňan 8 – McFadden 28, Hejl 18, Cosey 8. Trestné hody: 28/19 – 49/25. Trojky: 4:7. Rozhodčí: Dolinek, Kapl.

Sestava BK Ústí: Dvořáček, Kocián, Oswald, Slunečko, McFadden, Hejl, Hojdar, Fohler, Novák, Bažant, Burda, Cosey.