Nepříjemná a dlouhá série s opavskou rezervou už je minulostí, svěřenci Romana Bednáře ji pro sebe urvali 3:2, když se v posledním utkání prosadili na půdě Slezanů. U toho byl i zkušený harcovník Marek Slunečko.

Když se vrátíme zpět k utkání roku, s odstupem času, co rozhodlo ve váš prospěch?

Větší touha po vítězství, povedlo se nám na soupeře vlétnout a odehrát fantastický první poločas. Pomohlo nám sebevědomí, bez kterého by nás sfoukli jako svíčku. Navíc na co jsme sáhli, to se nám na hřišti dařilo.

Jenže po změně stran Opava přidala a rázem se začala nepříjemně dotahovat..

Ano, bylo to tím, že jsme přestali hrát naší hru. Soupeř hru přitvrdil a zpřesnil a my jsme se začali bát.

Máte mladý tým, kdo vás v Opavě nejvíce podržel?

Láďa Hejl se ukázal jako pravý kapitán, v prvním poločase trefil tři trojky ze tří pokusů a v důležitých chvílích nás podržel. Thad podal svůj normální výkon, bez něho a jeho bodů bychom to také nezvládli a nebyli v semifinále.

Postup máte v kapse, cestovali jste přes celou republiku, bylo v autobuse veselo?

Slavili jsme, poslouchali písničky, ale projevila se na nás únava z dlouhé cesty Oslavy ještě přijdou, ale není na to čas, před námi jsou další zápasy.

Tím se dostáváme k vašemu soupeři, kterým bude Jindřichův Hradec…

Postupem jsme splnili základní cíl, soupeř bude v sérii mírným favoritem, ale liga byla celý rok vyrovnaná. Trenér byl po zápase spokojený, hodnocení ještě přijde. Jindřichův Hradec není nepřekonatelná překážka, loni jsme je vyřadili ve čtvrtfinále, budou se chtít pomstít.