Svěřenci trenéra Miroslava Malána znovu dokázali urvat první sadu, pak ale favorit zápas otočil ve svůj prospěch a nakonec zvítězil 3:1.

„Chtěli jsme soupeře hlavně potrápit, kvalita byla určitě na jeho straně. Bojovali jsme a snažili se, ale domácí nás rozhodili svým servisem a v útoku nás odbránili,“ přiznal po utkání zklamaným hlasem Miroslav Malán, trenér ústeckého klubu.

„Před zápasem jsme si řekli, že do toho musíme jít na plný pecky a solit to do útoku i do servisu. Jinak to na Budějovice ani nejde, vždyť mají nejlepší mančaft v lize. Dařilo se nám to a vyhráli jsme první set,“ nechal se slyšet ústecký smečař Milan Moník.

Jenže ve druhé sadě domácí hráči zabrali a dostali se do čtyřbodového trháku, který postupně navyšovali. V koncovce nakonec sadu získali v poměru 25:17. „Ústí hodně riskovalo a my jsme byli nervózní, nechtěli jsme se s nimi prát v koncovce. Po druhém setu jsme se ale uklidnili a hráli přesně to, co jsme chtěli,“ pochvaloval si českobudějovický trenér Petr Brom.

Ve třetí části zápasu mohli jít Severočeši znovu do vedení, do koncovky vstupovali jen s dvoubodovým mankem (19:21) a chtěli se pokusit o zázrak. Jenže kazili na servisu a to je stálo možné vítězství v sadě. „Špatný servis se s námi táhne už delší dobu. Měli jsme taktiku jít podáním po Filovi, jenže když už jsme ho trefili, tak to byla buchta,“ litoval kouč Malán.

Jihočeši tak nakonec dokráčeli k druhému vítězství ve čtvrtfinálové sérii a v neděli na palubovce Ústí mohou slavit postup do semifinále extraligové soutěže. „Chtěli jsme jet do Ústí za tohoto stavu,“ přiznal na závěr trenér Českých Budějovic.

Jihostroj České Budějovice – SKV Ústí nad Labem 3:1 (–23, 17, 21, 16).
Rozhodčí: Pejpal, Labašta. Čas: 95 minut. Diváci: 1050. Stav série: 2:0.

Sestava SKV Ústí
: Habr, Pěkný, M. Mach, Beer, Vampola, Moník, libero Kopáček – Bican, Žáček, Alfonso, Mooz.