Obhájce Lukáš Konečný chtěl původně na tento termín bojovat o mistra světa, manažeři nejlepšího českého boxera současnosti ale nakonec domluvili „jen“ další obhajobu titulu, který ústecký bijec získal v září v Birminghamu.

„Vše je to na devadesát devět procent. Původně jsme chtěli boxovat v Praze, ale nakonec to bude v Ústí v pátek 27. května,“ upřesnil Konečný. Jeho soupeřem v ringu postaveném na zimním stadionu by měl být Francouz Hussein Bayram. Favoritem je Konečný, který je lépe postavený v žebříčku boxrec.com a má i lepší bilanci. Bayram ale stejně jako on již delší dobu neprohrál, naposledy podlehl v červenci 2007 Zaurbeku Bajsangurovovi z Ruska.

„Doma v Ústí už jsem boxoval v roce 2003 o mistra Evropské unie, ale tohle je něco jiného. Bayram je velice kvalitní soupeř, lidi se mají na co těšit,“ láká na zápas Konečný, který se stále nevzdává myšlenky na duel o světový titul. „Chtěl bych ještě boxovat o další sdružený titul a pokud vyhraju, příští zápas už by měl být o mistra světa,“ dodal.