Už v neděli od 17 hodin přivítají Jihočechy na domácí půdě. „Bohužel je to pro mě poslední zápas,“ prozradil smutnou zprávu nahrávač SKV Ústí Filip Habr, který bude od příští sezony oblékat právě dres Jihostroje.

Prozradíte z jakého důvodu budete hrát naposledy? Vždyť série ještě skončit nemusí…

Už od ledna mám prasklý meniskus a křížový vaz v koleni. Protože v Ústí není druhý nahrávač, slíbil jsem, že budu hrát dál a pomůžu týmu vybojovat alespoň postup do play off. V pondělí ale musím nastoupit do nemocnice a v úterý jdu na operaci, kterou už nemohu déle odkládat. Už tak možná nestihnu začátek srpnové přípravy a připravil jsem se o beachvolejbalové turnaje a možná i o světovou univerziádu. Rád bych se ale s Ústím rozloučil výhrou.

Po výhře jste sahali už v Budějovicích… Proč to nakonec nevyšlo?

Dařilo se nám na servisu i v obraně. Vypořádali jsme se s výborným taktickým servisem Budějovic, a když ne, tak jsme dokázali složit balóny z těžkých pozic. V dalších setech jsme se ale už s jejich servisem nevypořádali a Budějovice dělaly při dobrém servisu série čtyř nebo pěti bodů. To nás zlomilo.

V sérii můžete jen překvapit. Hraje se vám díky tomu lépe?

Je to přirozené, že se outsiderovi hraje v takové sérii dobře a bez nervů. Z mé strany tam ale ze začátku druhého utkání malinká nervozita byla. Asi proto, že jsem chtěl předvést dobrý výkon v hale, kam po sezoně zamířím, navíc utkání vysílala Česká televize.