Ambiciózní hostující celek ze severu Čech si po průběhu plném zvratů zajistil první bod v sérii, když o své výhře 83:82 rozhodl až v závěru.

Úvod, to byla ústecká labutí píseň, Jindřichův Hradec se do svého soka pustil bez okolků a vypracoval si bleskově desetibodové vedení. Domácím v tu chvíli vycházelo vše, na co sáhli a to je možná až příliš uspokojilo a ústečtí se dostali zpět do hry.

„To se nám povedlo díky naší tvrdé práci. Utekli nám oba úvody poločasů, ale týmovým výkonem jsme se vrátili zpět,“ prozradil kapitán BK Ústí Vladimír Hejl.

Jenže to nejdůležitější z celého utkání přišlo až později. Jindřichův Hradec si stále udržoval mírné vedení, ale žolík Thad McFadden se stále nedostal pořádně do hry a to nejlepší si schoval až na druhý poločas semifinále.

Nejlepší výkon v dresu ústeckého týmu předvedl druhý z amerického tandemu Antwann Cosey, který k dvanácti bodům přidal i čtrnáct doskoků. Ještě necelou minutu před koncem to vypadalo s hosty všelijak, ztráta tří bodů hrála do karet domácím.

Jenže výrazně proti byl celý tým a především pivot a hrdina utkání Jaromír Fohler. „Na obou stranách se v tu chvíli hrálo nahoru – dolů. Pomohlo nám vyfaulování pivotů soupeře, klobouk dolů před celým týmem,“ vysekl poklonu svým spoluhráčům kapitán Hejl.

Po vyrovnání na 82:82 měli v koncovce pevnější nervy svěřenci Romana Bednáře, rozhodující střelu trefil z čáry Jaromír Fohler a BK Ústí tak vede 1:0 na zápasy.

Jindřichův Hradec – BK Ústí nad Labem 82:83 (24:20, 41:35, 64:59). Nej. bodů: Holanda 18, Sismilich 14, Tomanec 13 – McFadden 20, Fohler 16, Cosey 12.

BK Ústí: Jelínek, Slunečko, McFadden, Hejl, Hojdar, Fohler, Novák, Bažant, Burda, Cosey.