Po dvou venkovních nezdarech v poměru 1:3 měli extraligoví volejbalisté SKV Ústí konečně výhodu domácího prostředí a ta na ně měla blahodárný účinek. Před zaplněnou ústeckou halou porazili Jihostroj České Budějovice 3:1 na sety.

Nemají co ztratit, s tím nastupují ústečtí volejbalisté do zápasů čtvrtfinálové série s Českými Budějovicemi. „Na rozdíl od předchozích zápasů jsme prohráli první set, ale od druhého jsme byli lepším týmem,“ prozradil po utkání spokojený kouč SKV Ústí Miroslav Malán.

Diváci, sedmý hráč domácích, neúnavně hnali své oblíbence za pokořením favorita na celkový triumf v extralize. „Utkání rozhodla koncovka třetího setu, kterou jsme vyhráli 28:26, ve čtvrtém už jsme jen potvrdili naše vítězství,“ radoval se Malán.

Na rozdíl od budějovických měření sil si hráči SKV Ústí pohlídali dělové servisy soupeřů. „Postavili jsme sestavu na přihrávku trochu jinak, Bican, Moník a Kopáček to zvládli, přihrávka byla dobrá,“ pochválil kouč.

A od ní se mohli jeho svěřenci odrazit k triumfu. „Uhráli jsme si to sami, příští zápas se s tím popereme, ať už vyhrajeme nebo naopak prohrajeme,“ nakousl další pokračování čtvrtfinálové série trenér Malán.

Utkání bylo zároveň i loučením nahrávače Filipa Habra s ústeckou palubovkou a týmem. „Filip se musí podrobit operaci nohy, další boje play off už nestihne. Na palubovce odvedl výbornou práci, na to, že hrál se zraněnou nohou, je to super hráč a člověk,“ svěřil se kouč.

Právě Habr bude ústeckému překvapení chybět nejvíce. „Věděli jsme, že nám bude chybět, příští zápas bude nahrávat Milan Bican, který na nahrávce letos neodehrál celý zápas, ale věřím, že se s tím popasuje dobře,“ věří zkušenému matadorovi kouč. Čtvrté utkání play off začíná již dnes od 18.00 v ústeckém Sportcentru Sluneta.

SKV Ústí nad Labem – Jihostroj České Budějovice 3:1 (–21, 19, 26, 22). Rozhodčí: Renčín, Krtička. Čas: 118 minut. Diváci: 450. Stav série: 1:2.

Sestava SKV Ústí: Moník, Habr, Beer, M. Mach, Pěkný, Kopáček (libero), Vampola. Střídali: Mooz, Alfonso, Bican, Žáček. Trenér: Miroslav Malán.