Dobrý základ položily svěřenkyně trenérů Martina Vaňka a Dalibora Kouby už před domácí fanoušky, postup stvrdily na půdě Lokomotivy. „Nechtěli jsme v neděli znovu do Liberce, navíc nad děvčaty visela hrozba pondělního výběhu na Erbenku,“ prozradil s úsměvem asistent trenéra Dalibor Kouba.

Rychlá ústecká hra

A Erbenku asi děvčata nerada, protože úvod třetího duelu patřil jednoznačně jim. „Hned jsme šli do vedení. Domácí nenacházeli recept na naší perfektní hru, rychlý přechod do útoku a skvělou obranu,“ popsal vstup Kouba.

⋌Jenže to Liberec nezlomilo. „Nepodařilo se nám definitivně utrhnout a zlomit domácí odpor, po přestávce je táhla především Prchalová. Naše vedení bylo neustále okolo deseti bodů, ale v poslední čtvrtině se smrsklo na tři body, když nám nefungoval doskok,“ řekl asistent.

Poslední okamžiky utkání tak probíhaly ve vypjaté atmosféře, domácí nechtěli prodat kůži lacino, ale ústecká zkušenost slavila úspěch. „Holky se nepoložily, ukázaly velkou morální sílu a velkou bojovnost. Koncovka utkání byla z našeho pohledu zkušeně uhrána, uhlídali jsme vedení a vyhráli jsme o pět bodů,“ chválil po vyhraném střetnutí Kouba.

Střelecky táhla tým mladičká dorostenka Kateřina Kozumplíková, která hostuje v Ústí z Trutnova. V semifinále se hráčky Skřivánku utkají s lepším z dvojice Krnov – Prosek, zatím je stav série vyrovnaný 1:1 na zápasy.

 Loko Liberec – Skřivánek Ústí 72:77 (16:31, 36:48, 52:65).

Nejvíce bodů Ústí: Kozumplíková 21, Medunová 16, Kallmünzerová 12, Pavlíčková 9. TH: 24/12 – 15/11. Trojky: 4:4. Konečný stav série: 0:3.