Hráčům Chemičky se pomalu začíná vzdalovat sen o medaili. Už před zápasem kouč týmu Tomáš Velek prohlašoval, že musí Ústečané vyhrát. Jenže to se nepovedlo ani přes skvělý výkon lovosického trenéra Vojtěcha Srby, který v utkání zaznamenal neuvěřitelných deset branek.

„Celý zápas byl vyrovnaný. Jenže v 15. minutě druhé půle jsme nezvládli vlastní přesilovku, při které jsme inkasovali tři branky a to rozhodlo. Kdybychom udrželi vyrovnaný stav až do konce, věřím, že bychom to proti nezkušenému soupeři urvali,“ mrzelo trenéra Veleka.

Podle jeho slov však ještě reálná naděje na zisk bronzového kovu existuje. „Šance stále je, ale už je zase o něco menší. V sobotu doma hostíme pátý Jablonec a musíme bezpodmínečně vyhrát. Navíc musíme čekat na klopýtnutí třetího Kolína,“ vysvětluje Velek a dodává: „Loni jsme skončili o bod čtvrtí, letos už to zažít nechceme.“

To házenkářky ústeckého Spartakuu mají letošní sezonu rozehranou o poznání lépe. V tabulce druholigové soutěže drží druhou příčku, a to i přes porážku 18:20 na půdě Jindřichova Hradce.

„Na podzim jsme soupeře porazily o 15 gólů, tak jsme doufaly, že si jedeme pro další dva body. Začátek tomu i nasvědčoval, ujaly jsme se vedení 6:0. Ale poté soupeř přitvrdil a změnil styl obrany, kterou vysunul hluboko do pole. Touto výborně zvládnutou a tvrdou obranou nám naprosto eliminoval spojky a poté, kdy nám soupeřky odřízly i křídla, bylo dobývání jejich branky velice náročné,“ přiznala opora Spartaku Pavlína Janečková.

Ústečanky sice ještě v poločase vedly 10:9, nakonec ale odešly poraženy. „Neproměňovaly jsme vyložené šance, ztrácely jsme míče a ani rozhodčí nám to nijak neusnadnili, když proti nám nařídili sedm trestných hodů. Nedá se ale nic dělat. Nezbývá, než se poučit z chyb a za týden doma proti Milevsku dokázat, že na druhé místo tabulky patříme právem,“ dodala na závěr Janečková.

Dukla Praha junioři – Chemička Ústí 28:25 (13:13).

Chemička: Jakub – Velek, Novák 3, Pihera 3, Házl 2, Honzík 1, Srba 10, Kabát 1, Bůžek 1, Jelínek 2, Jirsák 2. Za domácí nejvíce: Sviták a Vodička po 5. Rozhodčí: Kábrt, Vaněček. Vyloučení: 2:1. Sedmičky: 2:5. Diváci: 30.

Jindřichův Hradec – Spartak Ústí 20:18 (9:10).
Spartak: Sasková – Janečková 2, Pavlátová, Křivanová 3, Viková 3, Srpová, Bázlerová 7, Šidlíková 2, Svobodová 1. Za domácí nejvíce: Fryšová 8. Rozhodčí: Čapek, Veselý. Vyloučení: 3:7. Sedmičky: 5:1.