Tahoun Severočechů Thaddus McFadden se střelecky trápil. Jeho hvězda začala zářit až po přestávce a skvělý americký rozehrávač nakonec dvaceti body pomohl Ústí k senzačnímu vítězství.

V úvodní čtvrtině zápasu na půdě Jindřichova Hradce jste prohrávali už 7:20. Co se vám honilo hlavou?
Říkal jsem si, že je ještě stále dost času. Hlavní bylo zachovat chladnou hlavu a začít hrát naši hru. Hraje se čtyřicet minut a tak jsme měli spoustu času dostat se společně do zápasu.

Zápas jste nakonec otočili a vyhráli těsně 83:82. Jak velká byla radost po konečném hvizdu?
Byl to úžasný pocit! Vybojovali jsme velmi těžký zápas, navíc proti takovému týmu jakým je Jindřichův Hradec. Bylo skvělé, jak jsme se vrátili zpět do zápasu a po zbytek hráli soustředěně.

Čím to bylo, že jste se v utkání tak pomalu rozjížděl?
Střely, které obvykle proměňuji, tam na začátku zápasu nepadaly. No, a tak jsem musel v první půli dělat na hřišti jiné věci než dávat koše. Až ve druhém poločase mi to tam začalo padat. Jsem rád, že jsme proměnili několik střel na konci zápasu, kdy to bylo nejdůležitější.

V semifinálové sérii jste papírovými outsidery, přesto vedete 1:0 na zápasy. Má tedy váš tým kvalitu na to, aby prošel až do finále 1. ligy, případně až do Mattoni NBL?
Naším cílem je vyhrávat a víme, že bude těžké vyhrát celou ligu. Vždy chceme skončit nahoře a být nejlepší, proto hrajeme tuhle hru. Budeme pokračovat v tvrdé práci a zkusíme pro skvělé Ústí první ligu vyhrát.

Mluví se o tom, že se od příštího ročníku bude Mattoni NBL rozšiřovat o dva týmy. To je pro vás jistě velká šance…
Slyšel jsem o tom, že se pro příští rok bude rozšiřovat Mattoni NBL, ale nyní se raději soustředím na naše zápasy v play off.

Celou sezonu patříte k oporám ústeckého týmu, podáváte vyrovnané výkony. Nemrzí vás, že hrajete „až“ druhou nejvyšší soutěž? Máte nabídky z Mattoni NBL?
Upřímně, ničeho nelituji. Bůh dělá věci vždy z nějakého důvodu a zřejmě cítil, že Ústí nad Labem je pro mě dobrá volba, kde po univerzitě pokračovat s basketbalem. Se svými agenty zatím nemluvím o příští sezoně, protože se pořád chci soustředit na tu probíhající. Takže nevím, jestli týmy z Mattoni NBL projevily zájem. Soustředím se teď hlavně na play off a chci pro celé město Ústí vyhrávat zápasy!