Ani ve čtvrtfinále nejvyšší tuzemské soutěže proti vysoce favorizovanému celku Českých Budějovic ústecký tým ostudu neudělal a zlobil, co mu síly stačily.

Je po boji, ve vyřazovací části jste nestačili na favorita, jak byste zhodnotil uplynulou sezonu?

Jako velice úspěšnou, jelikož jsme se zase po dvou letech dostali do play off. Před začátkem jsme byli pasováni na hru o záchranu a dokázali jsme se probojovat do vyřazovacích bojů. Na druhou stranu je škoda, že jsme se neudrželi na šesté příčce, měli jsme velkou šanci. Mohli jsme jít v play off na Benátky, které vyřadila Příbram, protože Benátkám prostě došla šťáva.

Na co z letošní sezony byste nejraději zapomněl?

Pokazili jsme sérii zápasů, ve kterých jsme měli vyhrát jako například na Kladně a na půdě Odoleny Vody.

Je po sezoně a začínají se rozehrávat přestupové šachy. Jak to s vámi vypadá? Bude v Ústí pokračovat?

Cítím se být Ústečákem a chtěl bych tu ještě jednu sezonu zůstat, ale mám nabídky ze zahraničí. Stále čekám na vedení klubu, které by se mělo do čtrnácti dnů vyjádřit, co a jak bude v příští sezoně.

V případě přestupu by to mohl být zlom v kariéře, souhlasíte?

Ano, může to být zlom, ale nerad bych něco uspěchal. Pořád jsem mladý a v Ústí jsem během letošní sezony nasbíral hodně zkušeností. Čekám, co mi klub nabídne, jaké budou podmínky a chtěl bych tu ještě sezonu zůstat.

Váš partner z plážového volejbalu, Filip Habr, se podrobil operaci. Budete za něj hledat náhradu?

Moc jsme se těšili, že si na písku zahrajeme spolu, ale bohužel je Fíla po operaci, takže asi nebude na pár turnajů. Zkusím to dát dohromady s Mírou Moozem. Letos se opět budu soustředit na antukovou ligu, kde bychom měli dát do kupy dobrý tým. Jsme předběžně domluvení jak s Jakubem Salonem, tak s Mírou Bezděkou, kteří u nás hráli pár let zpátky.

Kolují zvěsti, že to bude mít ústecký volejbal po finanční stránce stále těžší. Co si o tom myslíte?

Tohle se tu proslýchá posledních pět let, ale vždy se to dalo nějak do kupy. Samozřejmě v dnešní době je asi těžké sehnat sponzory, ale pevně věřím, že kvalitní volejbal v Ústí nad Labem bude i nadále.