Hokejbalisté ústecké Elby změří síly s Mostem, kterému se chtějí pomstít za loňské vyřazení.

„Na play off se samozřejmě všichni těšíme, je to vrchol sezony. Chceme soupeři oplatit loňské vyřazení a projít do semifinále,“ hlásí odhodlaně z ústecké kabiny trenér Patrik Cerman.

Právě v loňském čtvrtfinále podlehli jeho svěřenci Mostu 2:3 na zápasy, když prohráli všechny venkovní zápasy. Rozhodlo tedy domácí prostředí. „Série bude určitě podobně vyrovnaná jako loni a možná i plná zvratů. Vyhraje ten, kdo bude mít více štěstíčka,“ odhaduje před bitvou kouč Elby.

Ústečané už si letos dokázali, že na půdě svého čtvrtfinálového soka mohou zvítězit. V posledním kole základní části extraligy zde totiž vyhráli 3:2 a právě tento zápas nakonec rozhodl o tom, že se oba soupeři v prvním kole play off střetnou znovu. „Souhra výsledků v posledním kole základní části soutěže nám nahrála nejhratelnějšího soupeře ze všech. Byla by škoda toho nevyužít,“ má jasno kormidelník Cerman.

Nespornou výhodou pro oba celky je také fakt, že nemusí cestovat nijak daleko. Ušetří tedy čas i peníze. „Ale kdybychom hráli třeba s Třincem nebo Karvinou (oba skončili na chvostu tabulky – pozn. aut.), tak by mi cestování nevadilo,“ smál se kouč.

Ten bude mít v klíčové fázi sezony k dispozici kompletní kádr. „Hrát budou už i tři naše nedávné posily Kubát, Sádovský a Řepík,“ prozradil.

V ní chtějí Ústečané prolomit čtvrtfinálové prokletí a po čtyřech neúspěšných pokusech v řadě konečně projít do semifinále. Série startuje v sobotu v 16 hodin na hřišti Penta, odveta je na programu o den později od 17 hodin znovu v Mostě.