Možná až krutý výsledek, rozdíl třinácti bodů neodpovídá průběhu a rozložení sil na palubovce. Svěřenci hostujícího trenéra Karla Forejta vstoupili do stěžejního duelu ve velké parádě a výborným pohybem si vypracovali až dvanáctibodové vedení (3:15).

„Je to škoda, na soupeře jsme jednoznačně měli. Tím, že jsme vedli v sérii jedna nula, tak byl pod tlakem. Soupeř byl lepší na doskoku, kde má hodně silné pivoty,“ prohlásilo po porážce zraněné křídlo BK Ústí nad Labem Adam Žampach.

Už po dvaceti minutách byl náskok Jihočechů smazán a slušně zaplněná ústecká hala hnala své mužstvo vpřed za potřebným druhým bodem v sérii. Jenže proti byli střelci soupeře. „Celou sezonu mají výbornou střelbu z dálky, která jim s námi tentokrát vyšla, v předchozím zápase se jim tolik nedařila,“ všiml si Adam Žampach.

Jen pro úplnost, tuto herní činnost ovládli hosté obrovským rozdílem a položili tím základ úspěchu na severu Čech. Ústečtí hráči spotřebovali na tři úspěšné střely sedmnáct pokusů, Jindřichův Hradec se trefil hned desetkrát z dvaceti dvou svých pokusů.

A ještě k tomu vytáhli z rukávu žolíka, zkušeného pivota Adama Špičku, který odehrál řadu sezon v nejvyšší soutěži. „Už se proslýchalo dříve, že David Špička v Jindřichově Hradci trénuje, poprvé nastoupil proti nám až v Ústí. Docela mě to překvapilo, že ho vytáhli, že s nimi vůbec přijel,“ divil se Žampach.

Celý duel se na palubovce jiskřilo, k vidění byly vidět mnohé souboje. „Takové zápasy už jsou vždy vypjaté, každý jede na sto dvacet procent, každý to chce urvat. Příště musíme zlepšit obranný doskok, venku to bude bitva,“ dodal na závěr Adam Žampach.

BK Ústí nad Labem – Lions Jindřichův Hradec 78:91 (16:24, 42:42, 54:63). Nejvíce bodů: McFadden 23, Fohler 10, Burda a Novák po 9 – Tomanec 24, Šustek 17, Holanda a Sismilich po 15. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Baudyš. TH: 35/23 – 25/21. Trojky: 3:10. Fauly: 21:25. Stav série: 1:1.