„Na podzim jsme s tímto soupeřem v Milevsku prohrály, a tak jsme zápas rozhodně nepovažovaly za předem vyhraný. Také prohra v Jindřichově Hradci z minulého týdne nás stále strašila a předem bylo jasné, že musíme podat dobrý a koncentrovaný výkon,“ vyprávěla trenérka Hana Šimková, která se po krátké přestávce znovu posadila na lavičku Spartaku.

Jejím hráčkám vstup do zápasu vyšel a běh první půle si vypracovaly devítibrankový náskok. „První poločas byl z naší strany rozhodně tím lepším, více jsme se koncentrovaly v obraně a přerušovaly jsme soupeře, který se snažil skórovat především po průnicích na naše brankoviště. Góly do soupeřovy branky padaly především z rychlých protiútoků,“ prozradila trenérka Šimková.

Po přestávce se ale brankostroj domácích nečekaně zasekl. „Druhý poločas byl mnohem vlažnější, v obraně jsme polevily a nechávaly jsme soupeře snadno skórovat. V útoku jsme hrály spíše individuálně, než abychom hrály naučené signály. Bohužel jsme se přizpůsobily hře Milevska a nakonec z toho nebyl moc pohledný zápas ani z jedné strany,“ litovala Šimková a na závěr dodala: „Chyběla mi kolektivní spolupráce hráček na hřišti a rovněž disciplína. To se do příštího zápasu musí změnit.“

Spartak Ústí – Milevsko 33:22 (19:10). Spartak: Sasková – Janečková 9, Pavlátová 1, Křivanová 3, Viková 1, Srpová 2, Bázlerová 7, Šidlíková 9, Svobodová 1, Krbová. Rozhodčí: Hart, Pešek. Vyloučení: 2:3. Sedmičky: 0:2. Diváci: 40.