V domácím utkání plném osobních střetů a kontaktů prohráli Severočeši o třináct bodů a série se nyní za stavu 1:1 na zápasy přesune na jih Čech, kde je v neděli na programu třetí utkání.

Lukáši, jaké bylo první domácí semifinálové utkání?

Hodně vyhecované z obou stran. My jsme špatně začali, ale postupnou bojovností jsme se dokázali dostat zpátky do zápasu.

Ani to však nestačilo na jednoho z favoritů celé soutěže. Proč?

Ve druhém poločase mi přišlo, že Jindřichův Hradec ještě více přidal na otáčkách a získal si vyšší vedení, které jsme se sice ještě snažili zlikvidovat, ale na to už nám bohužel nezbylo dostatek sil.

K vidění byly ostré střety a občas to na palubovce zajiskřilo. Čím to podle vás bylo?

Je to semifinále play off. Čím více utkání bude, tím více to půjde na krev. Počítáme s tím, že to od teď bude jen těžší a těžší.

Překvapil vás soupeř něčím oproti úvodnímu zápasu, který se hrál na jeho palubovce?

Mě osobně překvapili tím, jakým způsobem vlétli do utkání a s jakou agresivitou bránili. Ta byla ještě o stupeň lepší, než jsme zažili u nich doma.

Nyní vás čeká výlet na palubovku soupeře, kde jste naposledy dokázali zvítězit, byť o jediný bod. Jak něco podobného zopakovat?

Musíme se dát dohromady, Thad McFadden nějakou dobu netrénoval, takže přes týden bude čas, aby se do toho dostal. Pokusíme se znovu urvat vítězství venku, nic jiného nám nezbývá.

Jak je na tom váš kádr po zdravotní stránce?

Já osobně se cítím v pohodě. Nějaké bolístky sice někteří hráči mají, ale to k tomu patří.

I díky fanouškům Jindřichova Hradce se hrálo před skvělou kulisou…

Určitě, přivezli s sebou početnou družinu fanoušků, super semifinálová atmosféra, k ní ani není co dodat.

Kdo si myslíte, že se nakonec bude radovat z postupu?

Určitě my (smích).