O něco podobného se chtějí pokusit i v semifinále na palubovce jednoho z hlavních favoritů Jindřichova Hradce. Podaří se jim to?

Že to myslí s postupem vážně, o tom nemůže být ani pochyb. „Moc se těšíme, je to vrchol sezony, ve kterém můžeme napsat další krásnou kapitolu do klubové historie,“ neskrývá očekávání kapitán BK Ústí Vladimír Hejl.

Pandy si věří, tlak bude na straně Jihočechů, kteří by v případě neúspěchu považovali sezonu za zpackanou. „Nejsme favoritem, ale tahle role nám docela sedí,“ potvrdil kapitán Hejl.

Může se opakovat historie loňského play off, kdy ústecký celek už ve čtvrtfinále vyřadil právě Jindřichův Hradec, který byl nabitý kvalitními hráči. A letos mají Jihočeši ještě větší sílu, jak pod košem, tak na dalších pozicích.

„Postup by znamenal velký úspěch,“ je si plně vědom Hejl. Ale dojít k němu bude stát i poslední zbytky sil. „V posledním domácím zápase na ně platila naše aktivní hra od všech hráčů na hřišti a rychlé protiútoky,“ nabízí jednu z cest Hejl.

Radovat se bude jen jeden, ale ústečtí neponechávají nic náhodě a v případě postupu by měli čím slavit. „Od manažera jsme dostali velikánskou láhev šampaňského, tak jsme si jí schovali za postup do finále,“ usmívá se Hejl a prozrazuje zajímavou informaci: „Co se týká pátých zápasů, tak já jsem ho za celou svou kariéru ještě neprohrál. Věřím, že to neporuším ani teď,“ přeje si kapitán Ústí.

Jeho spoluhráči se na vrchol umí připravit, což už několikrát dokázali. „Tým se dokáže zkoncentrovat na rozhodující zápasy, což už jsme předvedli v domácím zápase s Jindřichovým Hradcem,“ podotkl Hejl.

Bitva o finále vypukne na jihu Čech ve středu v 19 hodin.