Domácí hokejbalisté Elby zde od 17 hodin přivítají největšího favorita na zisk titulu – Hradec Králové a vítěz zápasu půjde do vedení 2:1 v sérii. Druhý zápas je na programu v neděli od 12 hodin.

„Všechny své síly soustředíme právě na sobotní zápas. Kdybychom vyhráli, dostaneme soupeře pod tlak. Bude to ale těžké,“ předpovídá trenér ústeckých hokejbalistů Patrik Cerman.

Ten již před časem avizoval, že letošní extraligová sezona bude pro Ústečany z finančních důvodů s největší pravděpodobností poslední. „Už ten postup do semifinále je pro nás důstojným rozloučením a všichni si to užíváme. Díky tomu ale nemusíme hrát pod stresem a to by mohla být naše výhoda,“ odhaduje kouč před třetí bitvou s Hradcem.

Tu první na hřišti soupeře Severočeši zvládli a zvítězili 6:3. Ve druhé pak prohráli 1:6 a stav série je tak vyrovnaný 1:1 na zápasy. „Favoritem je pořád Hradec, který za celé jaro prohrál jen jednou za tři body a to bylo právě minulý víkend s námi. Věřím ale, že máme sílu na to, abychom ještě dvakrát vyhráli,“ říká kouč, který bude mít kompletní kádr a dodává: „Musíme hlavně uhlídat jejich nejnebezpečnější hráče. Ostatní útoky by pak mohli soupeře přehrát. Budeme bojovat ze všech sil,“ slíbil Cerman.