Na tenhle okamžik čekali dlouhých pět let! Hokejbalistům ústecké Elby se podařilo takřka nemožné. Všechny prognózy obrátili vzhůru nohama tím, že si proklestili cestičku až do finále play off extraligy! „Je to fantastickej pocit,“ zářil trenér Ústí Patrik Cerman.

Už čtvrtfinálový postup podceňovaných Ústečanů po pětizápasové bitvě přes mostecké Pento byl obrovskou senzací. Co to však je proti vyřazení vítěze základní části a největšího aspiranta na mistrovský titul zHradce Králové, jenž je nabitý hvězdami? Elba navíc ovládla semifinálovou sérii 3:1 na zápasy.

„Je to obrovské překvapení. Je to vítězství srdce a bojovnosti,“ vysekl lodivod Patrik Cerman poklonu svým svěřencům.

Severočeši položili základ svému úspěchu už vHradci, kde vyhráli jeden zápas. Na domácím hřišti pak vyhráli po vypjatém a tvrdém boji 4:3 a 5:4 a mohli se ponořit do víru oslav. Hlavně při nedělním čtvrtém utkání to na hřišti jiskřilo a plály emoce. Někteří hráči Elby zaplatili postup krví a jednoho dokonce odvezla po faulu umantinelu sanitka. „Hradec byl hlavní aspirant na titul, šli do toho za každou cenu. Věděli jsme, že nás to bude bolet, pokud chceme postoupit, a to se potvrdilo,“ popisoval trenér Cerman poslední bitvu série, kde se oba soupeři přetahovali ovedení.

Ústí rozhodlo vposlední třetině. Ve 34.minutě nejprve Rezek vyrovnal a minutu a 14vteřin před koncem poslal Elbu do finále Langthaler. Hráči Hradce už nemohli nic udělat, neboť závěr neunesli a po zbytečných faulech dohrávali ve třech. Gólem se podílel na postupu litvínovský hokejista Karel Kubát. „Je to paráda! Poprvé vživotě jsem postoupil do finále,“ juchala hvězdná posila Ústečanů.

Elba, pro kterou je letošní extraligová sezona zfinančních důvodů na dlouhou dobu poslední, ve finále vyzve obhájce titulu zKladna. Bude ústecký zázrak pokračovat? Kdo ví. Pravdou ale je, že když se Severočeši naposledy utkali otitul, vychutnávali si zcenné trofeje šampaňské.

Elba Ústí - Hradec 4:3 (2:0, 1:2, 1:1). Branky a nahrávky: 9.Langthaler (Soukup), 9.Prášek, 16.Rezek (Plachý), 42.Štěpánek (Kubát, Růžička)– 18.Chmel (Novák, Bacovský), 25.Novák, 44.Chmel (Bacovský, Hrabica).

Elba Ústí– Hradec 5:4 ((2:1, 1:2, 2:1). Branky a nahrávky: 14.Soukup (Růžička), 15.Soukup (Hubený, Štěpánek), 26.Kubát (Soukup), 34.Rezek (Langthaler), 44.Langthaler- 8.Bílý (Maší), 21.Kurz (Tesař), 29.Novák (Chmel), 34.Chmel (Novák).

Sestava Ústí: Hruška– Růžička, Kváš, Nedbal, Švanda, Obdržálek, Kubát– Soukup, Štěpánek, Prášek, Plachý, Langthaler, Hubený, Sádovský, Bím, Rezek, Baxa, Jírava.