I v příštím roce bude dres Ústečanů oblékat smečař Milan Moník.

„Dohodli jsme se na roční smlouvě. Milan je sice náš odchovanec, ale má ambice zahrát si v lepším klubu či v zahraničí. Ten rok bude pro něj adekvátní, pak už si ale myslím, že odejde,“ vysvětlil šéf klubu Miroslav Přikryl.

Podle jeho slov jsou na dobré cestě i jednání s dalšími hráči. „Dohodnutí jsme s Vencou Kopáčkem, Milanem Bicanem a s trenérem Miroslavem Malánem. Všichni jsou krátce před podpisem, už je to jen formální záležitost.“

Severočeši navíc už vědí, kdo nahradí na nahrávce Filipa Habra, který přestoupil do Českých Budějovic. „Na roční hostování přijde z Jihostroje talentovaný nahrávač Lukáš Dvořák. Je to podobný typ jako Filip, je vysoký a volejbal má v genech, když jeho otec hrál dlouho extraligu a nahlédl i do reprezentace,“ prozradil Přikryl.

Logicky tak padly další varianty a klub ukončil vyjednávání s exlibereckými hráči Fučíkem a Novákem. Naopak se nyní vedení severočeského klubu poohlíží na Kladně a v Havířově. „Oba tyto celky ohlásily před časem nějaké problémy. Uvidíme ale, co nám dovolí naše finanční situace,“ dodává na závěr Přikryl.