„Moc se do Ústí těším,“ přiznal v exkluzivním rozhovoru pro Deník jednadvacetiletý rodák z Liberce, který strávil převážnou část své kariéry v Jihostroji.

Lukáši, prozradíte, jak se vaše angažmá na severu Čech seběhlo?
Můj manažer v Českých Budějovicích se dohodl s manažerem ústeckého klubu panem Přikrylem. V Jihostroji mám ještě na rok platnou smlouvu, takže se spolu oba domlouvali, jestli mě do Ústí pustí. V příštím roce se ale bude v Budějovicích hrát Liga mistrů a Jihostroj chce posílit. Díky tomu jsem dostal volnou ruku, abych se rozhodl, kde chci hrát.

Proč jste se tedy rozhodl právě pro odchod do Ústí?
Po třech letech, co jsem v extralize, bych si chtěl už konečně pořádně zahrát. Myslím, že Ústí je právě na tohle velmi dobrým týmem. Mohl bych si zde vyzkoušet extraligu a dostat více prostoru.

Nemrzí vás ale přece jen fakt, že přijdete o Ligu mistrů?
Mrzí i nemrzí. Budějovice chtějí posílit tým, dojde na mnoho změn, takže bych stejně asi v kádru nebyl.

Není pro vás trochu degradace odejít z mistrovského týmu do Ústí, které má zcela odlišné ambice?
Jako degradaci to určitě neberu. Myslím, že to pro mě bude mnohem lepší, než strávit další rok v Budějovicích a nehrát. Pro každého hráče je důležitější hrát, než sedět na lavičce. Chci nasbírat nějaké zkušenosti.

Se spoluhráči jste si před časem užil oslavy mistrovského titulu. Prozradíte, jak probíhaly?
Oslavy titulu byly náramné a velkolepé. Slavili jsme dva dny v kuse a dokonce nám gratulovali i na radnici. Bylo to super.

Teď ale načínáte novou kapitolu vaší kariéry. Znáte se s některými ústeckými hráči?
Velmi dobře se znám s Martinem Machem, se kterým jsem hrával za juniory v Českých Budějovicích. Znám ale i další hráče.

Už víte, kdy se připojíte ke kádru Severočechů?
Do Ústí bych měl přijet buď v květnu nebo v červnu. Pak s panem Přikrylem ještě doladíme smlouvu a vyřešíme bydlení a školu. Chtěl bych totiž v Ústí i studovat.

A jakých cílů byste chtěl s ústeckým týmem dosáhnout?
Určitě bych se chtěl pokusit probojovat se s týmem do play off. Jednoduché to sice asi nebude, ale určitě bych byl rád, kdybychom udělali co nejlepší výsledek.