Prvně jmenovaný působil řadu let u reprezentace a naposledy trénoval TU Liberec, druhý působil šest let v Americe a nyní vede volejbalistky VKM Stadion Ústí.

Po dlouhých šesti letech se jejich cesty spojily. Chalupa se stal trenérem české reprezentace – kategorie Lvíčat (ročníky 1996 a 1997) a jako asistenta si zvolil právě ústeckého kouče. Oba se nyní chtějí pokusit navázat na úspěšnou spolupráci z devadesátých let, kdy celek ústeckého SKP skončil na čtvrté příčce v nejvyšší soutěži.

„Chceme do Ústí zpátky vrátit tak kvalitní volejbal, jaký tady dříve byl,“ říká odhodlaně Chalupa a pokračuje: „Chceme, aby národní tým Lvíčat trénoval v hale na Stříbrníkách, kde má ideální podmínky a aby zde trávil většinu času. K tomu chceme založit přípravky a ženské družstvo v nejbližší době dotáhnout do extraligy.“

Jeho slova nejsou jen výkřikem do tmy. Vždyť nejvyšší soutěž žen už se v Ústí nad Labem hrála. „Když muži Setuzy v roce 1995 vybojovali první titul, skončili jsme s týmem SKP Albia na čtvrté příčce v extralize. Tehdy jsme byli více méně béčko Olympu Praha a v extralize jsme odehráli dvě sezony,“ vypráví kouč, který s kadetkami České republiky v roce 2000 vybojoval zlato na ME ve Švýcarsku a jehož rukama prošly reprezentantky jako Plchotová či Matuzsková.

„Společně s extraligou žen se tady dříve hrály nejvyšší soutěže juniorek i kadetek. Naším cílem je vytvořit v Ústí návaznost od přípravek až po ženy,“ vysvětluje Vlk.

Základy budoucího úspěšného týmu chtějí postavit na ženském oddílu VKM Stadion. „Potenciál máme, v kádru jsou mladé holky, většina z nich studuje. Cílem je druhá liga, později se dostat do první a do pěti let do extraligy. Budeme chtít spolupracovat i s UJEP. Když sem přijde studovat nějaká hráčka, nabídneme jí angažmá,“ říká Vlk.

Společně povedou i český tým Lvíčat, který by měl působit převážně v Ústí. „Hráčky mají v soutěžích volné termíny, které jsou určené pro reprezentační soustředění. Na každém z nich budeme chtít odehrát přátelský zápas, protože nejlepším tréninkem je hra,“ říká Chalupa.

První reprezentační sraz probíhá v Ústí nad Labem od čtvrtka 12. května a už v sobotu od 16.30 hodin se v hale SKP reprezentantky střetnou s týmem VKM Stadion. „V říjnu roku 2012 by měl být tým Lvíčat, respektive již kadetek, zařazen do 1.ligy žen,“ dodává na závěr Chalupa.