„Už před utkáním jsme věděly, že i když nám tento zápas nevyjde, druhou příčku už nám nikdo nevezme. A právě to byla příčina toho, proč průběh utkání probíhal, jak probíhal,“ povzdechla si trenérka ústeckého Spartaku Hana Šimková.

Ještě v prvním poločase byl zápas vyrovnaný, ale v druhém se ještě znásobil počet technických chyb, které soupeř potrestal.

„Mrzí mě, že jsme na hřišti nepředváděly takovou hru, jako po většinu sezony, a to především rychlé útoky a sehrané kombinace. Domnívám se, že hráčky na hřišti nenechaly vše a hrály s podvědomím, že je jedno jestli vyhrajeme nebo prohrajeme,“ litovala trenérka, pro kterou šlo o poslední zápas na lavičce Spartaku.

„Čekají mě mateřské povinnosti. Chtěla jsem završit tuto úspěšnou sezonu vítězstvím, které by bylo takovou třešničkou na dortu, ale bohužel se tak nestalo,“ mrzelo Šimkovou.

I přes porážku dosáhly její svěřenkyně v letošní sezoně obrovského úspěchu. „Dokázaly jsme se splnit společný cíl a umístily jsme se na krásném druhém místě, což je velkým úspěchem celého oddílu,“ pochvaluje si trenérka Spartaku.

„Velice mě těší i fakt, že v našem družstvu máme dvě nejlepší střelkyně, které se v konečné tabulce střelkyň umístily na prvních dvou příčkách. Na prvním místě skončila Pavlína Janečková se 167 brankami a na druhém Jana Bázlerová se 142 brankami. Michaela Šidlíková se nakonec posunula na čtvrté místo s celkovým počtem 114 vstřelených branek,“ dodává na závěr Šimková.

Kobylisy B – Spartak Ústí 23:17 (10:9). Spartak: Sasková – Janečková 4, Pavlátová, Křivanová 4, Viková 1, Srpová 1, Bázlerová 4, Šidlíková 3, Svobodová. Rozhodčí: Novotný, Průžek. Vyloučení: 0:1. Sedmičky: 0:1. Diváci: 15.