Tři roky strávil tradiční účastník Mattoni NBL z Ústí nad Labem ve druhé nejvyšší soutěži a teď se spící tygr pomalu probouzí k životu. „Zatím mám na stole jen tři přihlášky od Opavy, Svitav a Nymburka,“ nechal se slyšet člen legislativní komise Zdeněk Ringsmuth.

A očekává se, že k nim k přibudou další účastníci z tradičních basketbalových měst. Malý otazník visí nad pokračováním týmu z Nového Jičína, který se potýkal s finančními problémy. Ještě hůře je na tom ale brněnský klub, který už před časem avizoval, že své úsilí přesune směrem k práci s mládeží.

„Podle mého názoru by teď mělo být na řadě Ústí nad Labem, ale nechci rozhodnutí asociace ligových klubů předjímat. V úvahu připadá i doplnění nebo zúžení celé soutěže,“ vysvětloval Ringsmuth. Hlavní slovo budou mít kluby na svém zasedání, které se uskuteční 16. června. Moudřejší budou všechny zúčastněné strany v pondělí, kdy už bude ležet zbytek přihlášek ke startu v Mattoni NBL na svazu.

Řada klubů se hlásí až na poslední chvíli, jsou i jiní zájemci z jiných koutů republiky. „Například Levice, ale teď vám k tomu více neumím říci,“ doplnil základní informace Zdeněk Ringsmuth.