Předehru odpolednímu memoriálu udělali mladí juniorští jezdci v dalším dílu seriálu mistrovství ČR juniorů ve třídě 125ccm na krátké dráze. Chabařovičtí pořadatelé, jako jediní v republice, připravili velmi pěknou mini dráhu uvnitř klasického plochodrážního oválu s velmi dobrým povrchem, na které pak předváděli své umění junioři na stopětadvacítkách.

Nejlépe se nakonec vedlo loňskému mistru republiky Michalu Škurlovi z Prahy, když vyhrál finálovou jízdu před Zdeňkem Holubem. Třetí dojela jediná startující dívka Michaela Krupičková z Liberce. Všichni tři pak odpoledne přesedli na „půllitry“ a předváděli dál své umění.

Mezi zahraničními jezdci na sebe poutal nejvíce pozornosti bývalý chabařovický jezdec Ronny Weis z Německa, který přijel rozmnožit počet vítězství v tomto plochodrážním podniku pro severní sousedy z Německa. Původně hlášená čtveřice polských jezdců se nakonec ztenčila na dva mladé patnáctileté jezdce. V Polsku je však obrovská plochodrážní líheň a jezdec s číslem 13 Krystián Pieszcek z Gdaňska tomu dával svojí dravou jízdou za pravdu.

Z pěti startů vyhrál čtyři a o páté vítězství jej připravil v druhé sérii pád z prvního místa. Ještě lépe se vedlo dvěma našim zástupců Krčmářovi ze Slaného a Čejkovi z Prahy, kteří v základních jízdách vybojovali shodně 13 bodů. O pořadí rozhodl vzájemný souboj v šesté rozjížďce, který lépe vyšel jezdci ze Slaného.

Ronny Weis nejprve připsal dva body, když prohrál s patnáctiletým Krčmářem. Dobře znalý zdejší dráhy však poté třikrát zvítězil. O všem rozhodovala jízda s pořadovým číslem devatenáct, která svedla v boji o celkový bodový zisk polského jezdce Pieszceka, Čejku, Hinnera a Weise. V nejkrásnější a nejbojovnější jízdě celého dne byl nakonec nejúspěšnější polský zástupce před Čejkou a Weisem.

Po základním rozpisu měli bodově nejvíce naši Krčmář a Čejka (13) a dále pak po 12 Piesczek, Weis. Tito nejlepší se pak utkali v hlavním finále, kde o vítězi rozhodovalo pořadí v cíli. Nejlépe odstartoval polský jezdec Pieszcek a po perfektním výkonu projel vítězně cílem.

Startovní číslo 13 na jeho zádech se tak stalo číslem nejšťastnějším, vítězným. Poprvé za dvacet let pořádání Memoriálu Jiřího Hurycha tak tentokrát putuje cenná jubilejní trofej do Polska.

Výsledky 20. Ročníku Memoriálu Jiřího Hurycha: 1. Krystián Pieszcek (Polsko), 2. Ronny Weis (Německo), 3. Eduard Krčmář, 4. Roman Čejka (oba ČR).

Zpracoval Lubomír Hrstka.