Celek pod vedením trenéra Patrika Cermana (na snímku), který se v uplynulé sezoně stal vicemistrem České republiky, sehnal partnery pro příští sezonu a přihlásil se do nového ročníku elitní tuzemské soutěže. „Poděkování patří především klubu DDM Ústí, se kterým jsme spojili síly a také našim novým partnerům – firmám emspoma a Rekultivace Ústí nad Labem,“ prozradil kouč Elby Patrik Cerman.

Hovoříte o spojení sil s ústeckým celkem DDM. Můžete popsat na jaké bázi bude spolupráce probíhat?

Dohodli jsme se na spojení sil těchto dvou klubů a to z logických důvodů. Klub DDM má obrovský potenciál v mládežnických oddílech, umí se o mládež výborně postarat. My zase víme, jak to chodí v extralize dospělých. Oba celky si tak budou vzájemně vypomáhat. Dům dětí a mládeže je navíc provozovatelem hřiště na Stadionu mládeže, kde hrajeme domácí zápasy.

Spojení s DDM ale jistě nebylo hlavní příčinou toho, že jste se rozhodli přihlásit do dalšího ročníku extraligy. Kdo se postaral o zajištění rozpočtu pro příští sezonu?

V tomto ohledu musíme poděkovat firmě emspoma, pod jejímž názvem budeme nově vystupovat (Elba DDM emspoma Ústí nad Labem) a také firmě Rekultivace Ústí nad Labem s.r.o., která se nově stala naším generálním partnerem. Tyto firmy se výrazně podílí na našem rozpočtu a díky jejich pomoci můžeme v klidu zahájit novou sezonu v extraligové soutěži.

Ta odstartuje v září. Kdy vám začne příprava na novou sezonu a na co všechno se během ní zaměříte?

Přípravu zahájíme 25. července a ze začátku se zaměříme hlavně na fyzickou kondici. Využívat budeme plochy Stadionu mládeže na Bukově, ať už hokejbalové hřiště či hřiště s umělým povrchem. Tradičně dojde i na výběhy na nedaleký Střížák. Chceme se ale poučit ze špatných startů do podzimní i jarní části předchozí sezony a budeme se tentokrát více věnovat herní přípravě.

Znamená to tedy, že odehrajete více přípravných střetnutí?

Přesně tak. Už jsme přihlášeni na dva turnaje. Nejprve se 13. a 14. srpna představíme tradičně v Novém Strašecí, kde se sejde tuzemská elita a o čtrnáct dní později absolvujeme World Cup v Plzni za účasti 12 týmů, kde by se poprvé v historii měl představit i tým ze zámoří. Světového poháru se zúčastníme jako vicemistr extraligy, jelikož se mistrovské Kladno nepřihlásilo. Dále zde bude hrát vítěz Českého poháru Hradec Králové a pořadatelský oddíl Plzně. Mimo jiné se turnaje zúčastní i tři celky ze Slovenska a další týmy z Rakouska a Švýcarska. Bude to kvalitní prověrka před startem nového ročníku extraligy.