„Jsme blízko dohody se sponzorem, který by se mohl stát naším hlavním partnerem. Jasno by mělo být do konce měsíce,“ prozradil žhavou novinku manažer ústeckého volejbalového klubu Miroslav Přikryl.

Jeho tým byl v loňské sezoně odborníky pasován na sestup, nakonec ale příjemně překvapil a probojoval se až do čtvrtfinále nejvyšší soutěže, kde po boji prohrál s pozdějším mistrem ČR z Českých Budějovic. A jaké budou cíle Ústečanů v následující sezoně? „Zatím bych nepředbíhal. 1. srpna nám začne příprava a až ji absolvujeme, tak si dáme výkonnostní mety,“ zůstává šéf klubu při zemi.

Po konci minulého ročníku extraligy odešli z jeho klubu dvě hlavní opory. Nahrávač Filip Habr zamířil do kádru Jihostroje, blokař Marek Beer zase kývl na lákavou nabídku z Liberce. Severočeši už ale za své klenoty sehnali náhradu. Na sever Čech přišel z Českých Budějovic mladý nahrávač Lukáš Dvořák, z Havířova pak do Ústí zamířil univerzál Filip Kramár. „Ten k nám přestoupil a smlouvu má již podepsanou,“ prozradil Přikryl.

Další posilou SKV se pak stal smečař Filip Nesvačil, který přišel na roční hostování z Dukly. „Ještě bychom rádi tým doplnili o jednoho blokaře. A pokud se v průběhu přípravy objeví nějaká varianta na dvojku na nahrávce, tak o ní budeme uvažovat. V opačném případě bude pozici náhradního nahrávače zastávat stejně jako v loňské sezoně Milan Bican,“ dodal na závěr šéf ústeckého klubu Miroslav Přikryl.