„Naším základním cílem bude určitě postup ze skupiny. Pak uvidíme, jak to půjde,“ říká Milan Moník, smečař ústeckého SKV.

Jeho parťákem na písku byl dříve nahrávač Filip Habr, ten dal před minulou sezonou beachvolejbalu sbohem a začal se naplno věnovat šestkovému volejbalu. Moník tak spojil síly s dalším ústeckým hráčem – Miroslavem Moozem, se kterým se zúčastnil i Akademického mistrovství České republiky. „Na něm se nám to sice moc nepovedlo, ale od té doby už jsme spolu něco odjeli, takže si myslím, že už by to mohlo klapnout. Bylo by hezké skončit v Malaze v první šestce, i když medaile by také nebyla zlá,“ říká s úsměvem Miroslav Mooz.

Jaká čeká ve Španělsku na ústecký pár konkurence se zatím neví. „Ve stejné době se hraje turnaj světové série v Rusku, takže by tam asi neměly být úplně nejlepší páry. Béčkovou špičku světa ale neznáme,“ vysvětluje Mooz a na závěr dodává: „Doufám, že budeme konkurence schopní. Věříme si a chceme se dostat co nejdál. Snad se popereme o co nejlepší umístění.“