Pokoušela se i o B limit na mistrovství světa v Tegu, ten však jejímu náporu zatím odolal.

Jaké jsou vaše pocity po skončení výškařského zápolení?

I když je ve mně stále euforie, tak jsem naštvaná, že to nevyšlo. Za chviličku budu spokojená s výkonem 188 centimetrů. Na to, že to byl sólozávod, tak jsem to nezvorala, jsem docela spokojená.

Nebyl kamenem úrazu fakt, že jste ve startovním poli neměla vážnější konkurentku?

To si nemyslím, protože už jsem zvyklá, že v Ústí je to sólozávod. Nechci, aby to vyznělo nějak špatně, ale vůbec mi to nevadí.

Pokolikáté jste se zúčastnila Grand Prix Ústí nad Labem?

Mám pocit, že loni mě omylem nepřihlásili a předloni ani nevím, proč jsem nebyla. Už čtyři roky tady držím rekord stadionu. Jezdím sem ráda, skáče se mi tu fajn.

Co počasí, to vám při výkonu pomáhalo nebo to bylo naopak?

Já nemám ráda vedro, ale myslím si, že to docela šlo. Akorát trošku zlobil vítr, jinak byly ideální podmínky pro atletiku.

Dočkala jste se dalšího vylepšení rekordu stadionu…

Letos už mám skočeno i 189 centimetrů, ale zrovna poslední závody to nebylo ideální, takže jsem vůbec nevěděla, co v Ústí předvedu. Za 188 centimetrů jsem ráda, i když ten B limit ( 192 cm) mě mrzí.

V jakém termínu se budete i nadále pokoušet o splnění limitu?

Teď aktuálně žádné závody nejsou. Až 23.7. v Novém Městě nad Metují, později ještě v Táboře. Příležitosti pro zdolání limitu ještě budou.

Co musíte změnit, aby to vyšlo?

Správná otázka, více se rozběhnout (smích). Už se o to snažím tři roky, někdy jsou ty pokusy horší, někdy lepší. Kdybych si ale myslela, že na to nemám, tak se spokojím s vítězstvím.