Svěřenec trenéra Romana Eckerta a člen české juniorské reprezentace zde prokázal svojí formu a ve finále na 200 metrů prsa v čase 2:22,70 vybojoval bronz. Čerstvý mistr České republiky dorostu si tak na své nejsilnější destinaci připsal svůj největší úspěch v jeho plavecké kariéře a získal pro sebe a Městský plavecký klub první historickou seniorskou medaili.

Pro Josefa Nehněvajsu to byla zároveň generálka před Evropským olympijským festivalem, který se koná v tureckém Trabzonu a na který byl výkonným výborem Českého svazu plavání za své výkony nominován.

„Je až neuvěřitelné co se Josefovi povedlo. V šestnácti letech se prosadit v plné konkurenci na českém šampionátu mužů, tak to je opravdu paráda a odměna za neskutečnou dřinu v přípravě na tyto plavecké vrcholy letní sezony. Finále bylo při výkonech Josefa skoro samozřejmostí a jen lehkomyslností by se o něj připravil. Ve snu jsem si přál já i Josef medaili a ta se povedla.

Při závěrečném dohmatu a pohledu na výsledkovou tabuli jsme byli velice šťastni a jen my z klubu víme jakou má tato medaile pro nás cenu,“ tvrdí trenéra Roman Eckert a dodává:„Teď nás čeká závěrečná příprava doma na klíšském bazénu samozřejmě v amatérských podmínkách, kdy trénujeme v hodinách veřejnosti a platíme si vstupné. Poté čeká závěrečné soustředění české juniorské reprezentace v Prahy – Podolí a příští víkend odlétá leteckým speciálem celá česká olympijská výprava do Turecka. Našim cílem je finále a snad se to povede, protože Josef v současné době má v kategorii mladších dorostenců na 200 metrů prsa čtvrtý čas v Evropě.