„Loni se v Chabařovicích prezentovalo sedm týmů z České republiky a čtyři celky ze Švýcarska, Maďarska a Slovenska. Navíc se kempu zúčastnilo i pět mladých nohejbalistů chabařovického oddílu,“ uvedl předseda Slovanu Vlastimil Pabián.

Vynikající podmínky – sedm nohebalových kurtů, včetně umělé trávy, sportovní hala, koupaliště, autokemp či celodenní strava v jídelně základní školy, umožňují uspořádat v Chabařovicích opravdu velkou akci. Na druhou stranu je potřeba připravit program na čtyři aktivní dny tak, aby byly naplněny hlavní cíle kempu.

„Nohejbaloví odborníci v oblasti metodiky tréninku mládeže Marián Žigala a Vlastimil Stehlík se sami podílejí na přípravě sportovní náplně kempu a do tréninkového procesu se zapojí také trenér české reprezentace mužů a žen Jiří Šmejkal a aktivní hráči a reprezentanti Jan Vanke a Richard Makara,“ prozradil Pabián.

Jedním z hlavních pořadatelů kempu je prezident Českého nohejbalového svazu a zároveň prezident Evropské nohejbalové asociace Kamil Kleník a kempu se zúčastní ještě řada dalších špičkových osobností evropského nohejbalového hnutí za Slovenska, Maďarska a Francie.

Součástí kempu jsou také odborné semináře pro trenéry mládeže. Ty opět povedou nejen nohejbaloví odborníci, ale také významné osobnosti českého sportu – Michal Ježdík, bývalý reprezentant, nyní manažer basketbalového klubu Nymburk či olympijský vítěz v hodu oštěpem, legendární Jan Železný.

„Loni jsme v Chabařovicích přivítali Zdeňka Haníka z volejbalu a bývalého fotbalového reprezentanta Vladimíra Šmicra. Určitě i letos to bude velmi zajímavé setkání s významnými sportovními osobnostmi,“ dodal Pabián.

Podle doručených přihlášek bude opět kemp skutečně mezinárodní. Dorazí žáci z USA, Maďarska, Indie a Slovenska, mladé ženy z Francie, Maďarska a Slovenska, samozřejmě bude bohatá i účast žáků a žen z nohejbalových klubů České republiky.