Česká prsařská jednička vstoupí do bojů na mistrovství světa v neděli. „Aklimatizační soustředění máme společně s Kanadou a Švédskem. Do dějiště šampionátu v čínské Šanghaji se přesuneme ve čtvrtek,“ vzkázal ze Singapuru Bartůněk, který denně absolvuje dva tréninky, relaxace a masáže.

Podle jeho slov je aklimatizace jednou z nejdůležitějších fází přípravy. „Má forma se v posledních týdnech hodně zlepšila. Pokud se aklimatizace povede, měl by pro mě být šampionát opravdovým vrcholem. V Šanghaji je momentálně 80% vlhkost. Teploty se zde v noci pohybují kolem 25 stupňů Celsia a přes den je kolem třiceti stupňů. Kromě toho je zde proti České republice šestihodinový časový posun, takže je nutné se dobře fyzicky připravit na tyto změny, které zasahují do metabolismu,“ uvědomuje si český reprezentant.

V Singapuru již ochutnal i místní kuchyni. „Je výborná. Asijské pojetí evropských jídel je dokonalé. Asi největší zážitek je pro mě pekingská kachna, která se peče třicet hodin a chutná znamenitě,“ prozrazuje Bartůněk.

Vrchol letošní sezony pro něj startuje v neděli 24. července, kdy jsou na programu rozplavby na 100 metrů prsa. V úterý se pak ústecký plavec představí na poloviční trati.