Ptáte se proč? Volejbalový svaz je nakonec přece jen poslal do vyšší soutěže a ústecký volejbal tak budou ve 2. lize reprezentovat dva dívčí oddíly.

„Svaz přepočítal výsledky v baráži a nalosoval nás do nového ročníku soutěže. Ani nevím, z jakého důvodu k tomu došlo, ale budeme hrát druhou ligu,“ radoval se trenér VKM Stadion Zdeněk Vlk.

Co to pro váš klub znamená?
Jsme za to moc rádi, protože postup do druhé ligy byl naším cílem. Krajská soutěž je svou úrovní přece jen slabší. Na druhou stranu nám nyní přibyly starosti, protože jsme s tím už nepočítali. Musíme teď sehnat sponzory a navýšit rozpočet.

O kolik musíte rozpočet navýšit?
V loňské sezoně jsme si vystačili s rozpočtem 30 tisíc korun. Teď ho budeme muset ztrojnásobit, budeme potřebovat 90 – 100 tisíc. Co se týče dresů a dalšího materiálního vybavení, to už máme pokryté sponzory. Na zbytek se budou děvčata skládat. Ptali jsme se jich, jestli za těchto podmínek chtějí postoupit a holky se shodly na tom, že ano.

A kde budete druhou ligu hrát?
Trénujeme na základní škole Rabasova, kde ale zápasy hrát nesmíme. Naštěstí nám vyšel vstříc oddíl Slovanu Chabařovice, který nám poskytne zázemí pro domácí zápasy ve druhé lize. Původně jsme chtěli hrát v hale SKP, tam ale mají na naše poměry příliš vysoký nájem.

Dojde k nějakým změnám v kádru?
Hostování z Neratovic skončilo Lickové, která jde studovat do Německa a bude zde hrát za Düsseldorf. Po půl roce by se k nám ale měla vrátit. Do Liberce zase odešla Milerová. Opačným směrem se nám podařilo posílit o jednu hráčku z Litoměřic a další se nám vrátila z Českých Budějovic, kde studovala. Myslím, že budeme mít kvalitní kádr.

S jakým cílem půjdete do nové sezony druholigové soutěže?
Cílem bude udržet se v soutěži. Některé hráčky už v dresu SKP Sever druhou ligu hrály, pro ostatní to bude nová zkušenost.

Jak se těšíte na derby s druhým ústeckým zástupcem – Spartakem?
Derby je derby a určitě bude mít skvělou atmosféru. Žádná nevraživost mezi kluby ale není, takže by mělo jít o klidné a pěkné zápasy.

Kdy zahájíte přípravu na 2. ligu?
Hráčky se zatím připravují individuálně a věnují se především beachvolejbalu. Ostrou přípravu zahájíme až v posledním týdnu v srpnu, kdy otevře své prostory základní škola Rabasova.