Nyní se pětadvacetiletý rozehrávač Jiří Holanda stěhuje právě na sever Čech, kde podepsal smlouvu. Nejlepší hráč semifinálové série však nepřichází do neznámého prostředí, v Ústí totiž působil již v dorosteneckých kategoriích a později oblékal dres sousedního Děčína.

Prozradíte, co vedlo k vašemu rozhodnutí zakotvit pro příští sezonu právě v Ústí nad Labem?
Nechtěl jsem se samozřejmě rozloučit s „Mattonkou“ rozporuplnou sezonou v Brně. Skoro všechny kluky v Ústí znám dlouhou dobu, jsem rodilý Děčíňák, takže se vlastně vracím domů. To byly rozhodující faktory vedoucí k mému rozhodnutí. Kdyby ale nepřišla nabídka z nejvyšší soutěže, tak by mé kroky vedly jinam.

Zkuste se trochu ohlédnout zpět na semifinále 1. ligy a popište nám dění během série z druhé strany barikády. Co byste označil za klíčové momenty série?
Série byla hodně zajímavá, napínavá až do konce. Já s ní byl spokojený i díky tomu, že byla pro náš tým vítězná. Klíčovým momentem bylo asi domácí prostředí v rozhodujícím zápase.

Jaký máte názor na rozšíření Mattoni NBL a na účast slovenských týmů v soutěži?
Jsem hodně zvědavý, jak tento systém bude vypadat. Samozřejmě plusem je zvýšený počet utkání.

I vy už máte zkušenosti z NBL v dresech mateřského Děčína a také z Brna. Je podle vás výkonností rozdíl mezi 1. ligou a NBL velký? Na čem bude třeba do začátku sezony zapracovat?
Rozdíl je v počtu kvalitních hráčů na tým, širší lavička. Myslím, že se bude víc probírat taktická stránka hry. Samozřejmě před začátkem budeme muset nabrat hodně fyzičky. Má role v Ústí bude jiná než v Děčíně a Brně.

Hra by na vás měla stát. Myslíte, že jste na to připravený z Jindřichova Hradce, kde jste dostával hodně prostoru?
Uvidíme, jak to zvládnu. Ale nebojím se toho a budu si to užívat. Myslím, že už jsem něco zažil, takže budu hrát uvolněně a samozřejmě jak nejlépe budu moci.

S jakými cíli přicházíte do Ústí?
Cílem je určitě pobavit diváky, kterých, jak doufám, bude chodit hodně a budou si to s námi užívat.

Zpracoval Zdeněk Rytíř