„Záleží na tom, jak nám vyjde počasí. Závodníky nepřihlašujeme předem, prezentace probíhá od 12 hodin až v místě konání,“ vysvětluje pořadatel Ivan Málek a prozrazuje novinku: „Pro letošní rok byl závod Mosazný muž Povrly zařazen do Poháru v triatlonu Ústeckého kraje.“

Prvenství z loňského ročníku závodu obhajuje v hlavní kategorii mužů Petr Veselý z Teplic, který zvládl 300 metrů plavání, 12 kilometrů na kole a 3 kilometry běhu za pouhých 36 minut.

Letos připravili pořadatelé pro účastníky celkem osm věkových skupin. Závodit se bude v kategoriích junioři (15–17 let), muži (18–39 let), veteráni I. (40–49 let), veteráni II. (nad 50 let), sponzoři, juniorky (15–17 let), ženy I. (18–39 let), ženy II. (nad 40 let).

Diváci, kteří si najdou cestu na letošní ročník Mosazného muže, se navíc mohou těšit na doprovodný program. „Přichystali jsme pro ně tombolu o věcné ceny a také večerní posezení s kapelou, které se uskuteční v restauraci Kasíno u koupaliště,“ prozradil Ivan Málek.

A jak dlouho trvá příprava triatlonu? „Některé sponzory už jsem sehnal během roku, většinu příprav jsem ale nechal až na poslední chvíli. Poslední tři týdny jsem se po práci věnoval jen Mosaznému muži a několikrát jsem si dokonce musel vzít dovolenou,“ vypráví s úsměvem Málek.

Plánek

Mosazný muž

Objemy: 300 metrů plavání, 12 kilometrů kolo, 3 kilometry běh, start: 23.7. – 14.30 Povrly, prezentace: 12.00 – 13.00 hodin, startovné: 70 Kč + 70 Kč tričko, info: mosaznymuz.web­node.cz