I cíle budou mít svěřenkyně trenéra Martina Vaňka podobné: porvat se o nejvyšší příčky ve druhé lize. A že mají co obhajovat, v právě skončené sezoně jim chybělo jediné vítězství k návratu do první ligy.

Pane trenére, do soutěže zbývá ještě hodně času, ale přesto, už se rýsuje podoba kádru pro příští sezonu?

Žádné velké změny nás nepostihnou, opouští nás trutnovské duo Kozumplíková – Mervínská, které jsou napsány na soupisce á týmu Trutnova, tudíž už nemohou hostovat k nám. Pravděpodobně se budeme muset obejít bez nich, určitě nám budou chybět. Do další sportovní kariéry jim přeji hodně štěstí a děkujeme za odvedené výkony.

Jak se pokusíte nahradit ony dvě nadějné dorostenky..


V okolí hrají všechny týmy stejnou soutěž jako my, tak není kde brát. Jediná možnost se nabízí po domluvě s pražským Karlínem, který hraje první ligu. Na druhou stranu, pokud budeme kompletní, tak to nebude potřeba. Pokusíme se začlenit do týmu naše dorostenky.

A někdo ze zkušených hráček se do sestavy Skřivánku nevrátí?


Zatím nikdo návrat nehlásí. Pomoci by mohla občas Lucka Kalkusová, která ale upřednostňuje osobní zájmy před basketbalem.

Co byste si přál, aby se oproti loňské sezoně změnilo?

Cestovali jsme k zápasům třeba jen v sedmi hráčkách. Sice jsme zápas o pár bodů vyhrály, ale stálo nás to hodně sil. To by se mělo změnit. Útočiště máme stále na Stříbrníkách, všechny fanoušky na naše utkání zveme.

Co říkáte rozlosování soutěže druhé ligy žen?

Koukal jsem, že začínáme pohárem v sousedních Lovosicích. Soutěž zůstává ve stejném složení, budeme chtít obsadit horní patra tabulky. K favoritům bude patřit Liberec, doma je hodně silný Jablonec a musíme si dát pozor i na Plzeň.

Kdy zahájíte přípravu?

V půli srpna se sejdeme k prvnímu tréninku, poté odjíždíme na tradiční soustředění do Krkonoš, kde budeme nabírat potřebnou fyzickou kondici.

Bude se hra Skřivánku lišit?


Nic převratného, budeme rozvíjet systémy, které jsme hráli. Už se podařilo do naší hry zařadit zónovou obranu, ze které chceme vyrážet do rychlých protiútoků. Občas je těžké něco natrénovat, holky studují mimo Ústí, tak se vídáme převážně až v pátek před zápasem.