Jeden z vrcholů sezony mají za sebou čeští fourcrossaři. V HEIparku v Tošovicích si to tuzemská elita rozdala během dvou dnů v Českém poháru a také o mistra republiky.

Stupně vítězů vybojoval čtyřiadvacetiletý ústecký biker Lukáš Měchura z mezinárodní formace ChainReactionCycles.com/Nukeproof, když dojel na druhém místě v sobotním pohárovém klání. V nedělním mistrovském závodě ale měl smůlu a do hlavního finále se neprobojoval.

V pohárovém souboji o medaile se Měchura postavil na start vedle Michala Prokopa, Kamila Tatarkoviče a svého mladšího bratra a týmového parťáka Michaela.

„Cítil jsem se dobře. Vystřelil jsem ze startovací brány a do první zatáčky jsem jel na prvním místě,“ popisoval vteřiny po startu finále na týmovém webu Měchura. Ústečan se držel ve vedení, jenže v poslední zatáčce zaváhal a přišel o vítězství. „Michal Prokop to vzal vnitřkem a předjel mě,“ povzdechl si Měchura. „Zvolit perfektní stopu bylo velmi těžké, no a já si vybral špatně a skončil jsem druhý,“ sypal si popel na hlavu.

Poslední zatáčka se stala osudnou i pro bratra Měchury – Michaela. Teprve osmnáctiletý biker měl v souboji o třetí místo pád a zbylo na něj nepopulární čtvrté místo.

V neděli, kdy se bojovalo o mistrovské tituly, měli smůlu oba Měchurové. Michael, vítěz kvalifikace, v závodě juniorů přeletěl přes řidítka z prvního místa a otevřel tak cestu k dresu šampiona Milanu Myšíkovi. Staršího ze sourozenecké dvojice, Lukáše, potkaly trable v semifinále elity, když se po první klopence nevešel do vytyčené trati a ztratil čas. Chuť si pak částečně spravil v malém finále, které ovládl, a celkově skončil pátý.

Měchura dorazil do Tošovic po úspěšném tripech v Rakousku a Kanadě, kde vybojoval dvě sedmá místa v závodech Světového poháru v Leogangu a Mount Sainte Anne. „Dva týdny jsem strávil spoustu hodin cestováním v autě, letadlech nebo na letištích, ale myslím si, že se to vyplatilo. Musím říct, že jsem za tyto výsledky opravdu šťastný, na druhou stranu – mohlo to být o chlup lepší.“

Světový pohár 4X vyvrcholí za měsíc v italském Val di Sole, kde bude Měchura bojovat o konečné umístění v Top 10.