Podle původních informací se nejdůležitější a nejkvalitnější boxerský zápas vtuzemsku měl konat začátkem září, ale nakonec byl termín posunut na 30.září. Datum zveřejnil prezident boxerské organizace Francisco Valcarcel. Konečného těší, že má víc času na odpočinek itrénink. „Každý den navíc je dobrý. Bylo by lepší, kdyby se boxovalo ještě později, ale tento termín je příjemný,“ řekl Deníku ústecký rohovník.

Místo, kde se zápas uskuteční, plánují zástupci Konečného zněmecké stáje SES, kteří získali právo souboj organizovat, oznámit až vpříštích dnech. Mezi kandidátskými městy byly například Ústí, kde Konečný žije a vkvětnu zde obhájil evropský titul, Praha nebo Karlovy Vary. Ani vjednom ztěchto měst se však nakonec boxovat nebude. „Já už vím, kde se zápas uskuteční, zatím to ale nechceme říkat,“ uvedl Konečný stím, že jeho stáj by mohla oficiálně oznámit místo zápasu možná už tuto středu.

Konečného čeká již druhý souboj sDzinzirukem, vdubnu 2008sním zápas otitul mistra světa WBO vDrážďanech prohrál. Podle mnohých odborníků ale Ukrajinec, který soka zřejmě podcenil, vyhrál na body neprávem.

Zpracoval Pavel Mikeš s použitím podkladů ČTK