O tom, že bude k vidění opravdu velká show, napovídají již názvy jednotlivých disciplín. Závodit se bude v těchto disciplínách: Rafty, Uhelný zával, Horník, 0% vzduchu, Všichni za jednoho, Štafeta, Za světlem, Silnější zůstává, Těžební limity. O podobě desáté disciplíny můžete rozhodnout svými návrhy přímo na oficiálních stránkách závodu.

Všichni účastníci druhého ročníku akce budou nejprve od 10 hodin závodit v pětičlenných družstvech. Nejlepší závodník z každého týmu poté postoupí do závodu jednotlivců, který je na programu od 17.30 hodin a nejlepší z nich se stane Uhelným mužem pro rok 2011. „Fárání v dolech je týmová práce, ale Uhelný muž může být jen jeden,“ zní motto závodu.

Na celodenní akci se podle pořadatelů představí celkem 20 družstev, tedy 100 soutěžících, pro které je, stejně jako pro diváky, připraven bohatý doprovodný program.

„Nebude chybět kaskadérská show Ladislava Alinče, držitele osmi zápisů do Guinessovy knihy rekordů, který předvede jedno ze svých vrcholných čísel,“ prozrazují pořadatelé na oficiálních stránkách závodu. Dále se mohou účastníci těšit na večerní Mini festival, na kterém od 20 hodin vystoupí kapely Wono sito sedne, Stará škola či Nestel postel. Vstupné na celý den je zdarma.

Více informací o závodě s názvem Uhelný muž 2011 najdete na oficiálním webu: www.uhelnymuz.cz.