Tým trenéra Patrika Cermana nejprve v sobotu nestačil na Karvinou (1:3), o den později si ale Severočeši spravili náladu a zvítězili 5:2 v Třinci.

„Tři body z venku jsou solidní výsledek, ale mrzí mě, že jsme v sobotu předvedli hodně slabý výkon. Duel s Karvinou byl podprůměrný, bohužel jsme se přizpůsobili stylu domácích, kteří v poslední třetině dvěma lacinými góly rozhodli o svém vítězství,“ nechal se slyšet kouč Ústí.

Do nedělního duelu s Třincem pak nastoupil úplně jiný tým. „Před zápasem jsme si řekli, že to takhle dál nejde. Přístup hráčů byl slušný, po dvě třetiny jsme jasně dominovali a vedli už 4:0. Bohužel jsme se ale znovu nevyhnuli výpadku a soupeř zkorigoval stav na 4:2. Nakonec jsme ale vyhráli,“ těšilo Cermana.

Tomu chyběla hned trojice elitních útočníků. „Nahradili je tři hráči z rezervního týmu a ukázali, že se s nimi dá počítat a dokáží zastoupit hráče, kteří si asi myslí, že mají místo v sestavě jisté. Tímto směrem se teď budeme ubírat, hrát budou ti, kteří budou mít formu a chuť se poprat o výhru,“ nastínil ústecký kouč a na závěr dodal: „Teď nás čekají čtyři zápasy v domácím prostředí, ve kterých budeme chtít urvat alespoň tři výhry a posunout se do horní poloviny tabulky.“

Karviná – Elba DDM Ústí nad Labem 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 26. Zbořil, 37. Konečný, 40. Zbořil (Rehurej) – 22. Růžička. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Střely: 35:27.

Třinec – Elba DDM Ústí nad Labem 2:5 (0:2, 0:2, 2:1). Branky a nahrávky: 43. Rosůlek (Smolka), 45. Kondrela (Mišun) – 5. Štěpánek (Plachý, Prášek), 9. Štěpánek (Prášek, Růžička), 28. Štěpánek (Růžička), 30. Bím, 45. Prášek (Plachý). Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely: 23:33.

Sestava Ústí: Hruška, Banda – Růžička, Rezek, Obdržálek, Kváš, Jirava, Haas – Soukup, Štěpánek, Plachý – Baxa, Gottfried, M. Štoček – Pilař, Bím, Kauschitz – Prášek, J. Štoček.