Povrly získaly skalp Chlumce

Povrly – Zápas zajímavých zvratů a neproměněných šancí sehráli fotbalisté Povrlů s Chlumcem.

5.10.2011

Fotbalisté Chlumce (vlevo Schmied) prohráli na hřišti Povrlů 1:3 a v tabulce A skupiny 1.B třídy jim patří osmá příčka. Povrly i přes výhru zůstávají na dvanácté pozici. Foto: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Domácí měli v 8. kole 1.B třídy lepší nástup, ale ani hosté se nenechali zahanbit a sahali po vyrovnání. Definitivu dal Povrlům až střídající Smoleňák, který trefil pojistku na 3:1.

Poločas, který si mohou dát Povrly za rámeček. „Byl to letos náš nejlepší poločas, podle mého názoru jsme byli lepší,“ radoval se předseda Povrlů Karel Jozífek.

V řeči čísel, první změna skóre přišla s parádní střelou z dálky. „Byl to hezký gól, taková střela se povede jednou za deset let. Výsledek prvního poločasu neodpovídal dění na hřišti,“ přidal svůj pohled kouč Chlumce Milan Česlák.

Ještě před odchodem do kabin přišla jedna z klíčových situací celého střetnutí. „Druhou branku nám soupeř daroval, kdy se po srážce hráče s gólmanem dostal náš hráč k míči a pohodlně doklepl,“ prohlásil Jozífek. Po změně stran se teprve začaly dít na trávníku věci. „Prvních dvacet minut jsme soupeře přitlačili a měli šance, ale doplatili jsme na jejich neproměňování,“ litoval Česlák.

Z jednoho mraku přece jen pro Chlumec zapršelo a schylovalo se k dramatu. „V tu chvíli se hrálo vabank z obou stran, sázelo se na útok. Z našeho pohledu to bylo o hlavě a zvládli jsme to. Pojistku zařídil střídající Smoleňák,“ prohlásil Jozífek.

Do zpěvu nebylo trenérovi Chlumce. „Zápas se mi hodnotí špatně, soupeř nás nepřehrál, ale dostali jsme lekci z produktivity. Máme problémy v obranné fázi, hráči až moc spoléhají jeden na druhého. V koncovce máme strach, vymýšlíme a už se to hromadí. Minimálně remízou mělo utkání skončit,“ prozradil Česlák.

V dalším kole přivítá Chlumec Skorotice, Povrly zavítají do Svádova. „Doplnili jsme realizační tým o trenéra Petra Rábu, chceme bodovat,“ řekl Jozífek.

Povrly – Chlumec 3:1

Branky: Janek, Halásek, Troják – Semenský. Rozhodčí: Dušík. ŽK: 2:6. ČK: Malec (Chlumec). Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Povrly: Koucký – Fojtík, Zápotocký, Sochor, Bárta – Plessney, Seidl, Hajas, Slanina (85. Smoleňák) – Janek (82. Steklý), Halásek (60. Pekař).

Chlumec: Kubec (46. Veselý) – D. Škultéty, Ausprung, Herzina (76. Jakubec), Šimák (63. Hoppe) – Schmied, Semenský, M. škultéty, Chrudimský – Česlák, Malec.

Autor: Jiří Šlaj

5.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Na závodním okruhu v Mostě se představí seriál FIA Masters Historic Formula One Championship
10

Do Mostu se vrátí Formule 1 zlaté éry. Po 17 letech

Oblíbený litoměřický loutkoherec Sváťa Horváth.
12

Loutkoherec Sváťa: Na dospělé mluvím jako na děti

Tři pětiny Čechů jsou nespokojeny s platem. O jeho zvýšení si ale neřeknou

Severní Čechy /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - Češi jsou pracovití, jenže se neumějí prodat, a berou proto málo. Mzdy by ale letos mohly vyrůst o desetinu.

Gól těsně před koncem, Arma nestačila na Frýdek-Místek

Ústí n. L. - V rámci patnáctého kola Fortuna národní ligy nestačilo Ústí na Frýdek-Místek 0:1, rozhodl gól z 86. minuty.

Fotíte rádi? Ústecký kraj vyhlásil na zimu soutěž na téma dopravy

Severní Čechy - Ústecký kraj coby administrátor soutěže Doprava Ústeckého kraje vyhlasil v termínu od 1. 11. 2017 do 1. 3. 2018 fotosoutěž o ceny.