A k radosti měl pádný důvod. Jeho spoluhráči předvedli oku lahodící hru, proti které neměla Ostrava šanci na úspěch a druhé vítězství Severočechů bylo na světě.

V úvodu utkání jste hráli výborně, byl to poločas snů?
Určitě, splnili jsme taktické pokyny a hráli dobře v obraně. V první čtvrtině jsme dostali pouhých jedenáct bodů. Z naší strany nejlepší poločas v dosavadní sezoně. Doufám, že v tom budeme pokračovat.

Co stálo za tím, že jste Ostravu deklasovali takovým způsobem?
Soupeře jsme přehráli ve všem, padlo nám z venku, hráli jsme rychle dopředu a měli pevnou obranu. Ostravě jsme zařídili, aby se trápili. Moc věcí se nám v utkání vytknout nedalo.

Čím to, že jste předvedli takový koncert?
Domácí zápasy jsou z naší strany dobré. Na USK jsme nezvládli až koncovku. Myslím si, že v prvních dvou zápasech, ve kterých jsme dostali „dardu“ se potřebovali kluci otrkat a zkusit si nejvyšší soutěž. Možná bylo pro nás dobře, že jsme hráli venku. škoda, že to bylo se slabšími týmy.

Blíží se derby s Chomutovem, pro vás to bude mít zvláštní náboj.
Tímto bych rád pozval všechny fanoušky, kulisa je zatím v Ústí super. Na Chomutov by mohlo přijít hodně lidí, v klubu jsem působil, bude to prom mě motivující. Šance jsou otevřené.

Oba celky si zatím vedete podobně.
Ano, v Chomutově měli dobrou ruku, doplnili kádr Američany, mají silný tým, který se nedá podcenit.

Jak zatím vidíte probíhající sezonu?
Na začátku to trošku drhlo. Nyní trénujeme velké objemy a mladí kluci se do toho dostávají a herně rostou. Naše výkony mají vzestupnou tendenci, doufám, že to bude pokračovat i nadále.

Co říkáte na hru amerického dua Longmire – McFadden?
Táhnou nás, jsou to klasičtí Američané, lítají po palubovce, jsou to ještě mladí kluci. To je vítr nahoru – dolu, vypichují, zaráží, divákům se to musí líbit, proto tady jsou.

Jak zapadli do kolektivu?
Zažil už jsem dost spoluhráčů z Ameriky. Tohle byl z pohledu Ústí šťastný výběr. Jsou to mladí kluci, kteří do týmu zapadli, dají si říct, není mezi námi žádná třecí plocha.