Do města na Labi dorazí poslední Opava a Sluneta má za úkol vybojovat třetí výhru v sezoně. Chomutov jede do Prostějova, Děčín cestuje až do Bratislavy.

Ústečané se ve středu chtějí po debaklu o 30 bodů v derby s Děčínem zahojit na Opavě, která letos stále čeká na první zářez. „Opava už někdy musí vyhrát, ale já doufám, že u nás to nebude. My chceme urvat třetí výhru v sezoně a tvrdě si za tím půjdeme,“ zvolal Roman Bednář. Kouč Slunety včera netušil, zda–li bude moct vytasit čerstvou akvizici, kterou je pětadvacetiletý americký hráč na pozici 4 Joshua Dollard. Ten byl v loňské sezoně nominován do nejlepší pětky kanadské nejvyšší soutěže. „Snažíme se, aby už mohl nastoupit, ale komunikace přes celou zeměkouli s Dominikánskou republikou a FIBA je komplikovaná,“ prozradil Bednář. „Nicméně Joshua s námi trénuje tak, aby byl na utkání připraven.“

Děčín drží domácí neporazitelnost, na cizích hřištích už ale dvakrát klopýtl. Jednou to bylo právě na Slovensku, kam družina kouče Pavle Budínského znovu vyráží. Ve středu se představí na palubovce bratislavského Interu, který ale nemá takový kredit jako Levice. „S Interem jsme nikdy nehráli. Je to nevyzpytatelný soupeř, ale my jsme favorit a jedeme tam s tím, že chceme vyhrát,“ řekl generální manažer Děčína Lukáš Houser. Severočeši s sebou berou i novou posilu Tarvise Williamse, nad jehož startem však vysí otazník. „My jsme udělali všechno, co jsme mohli, aby Tarvis mohl hrát, ale stále čekáme, až nám přijde přestupní list z Francie, kde naposledy působil. Bez něj totiž nastoupit nemůže,“ vysvětlil Houser.

Chomutovští Levharti jedou na Hanou posilněni dvěma výhrami v řadě. „Chceme pokračovat ve výkonech, které jsme předváděli v posledních zápasech a odehrát dobré utkání. Proti soupeřům jako je Prostějov můžeme jen překvapit a doufám, že to bude právě ve středu,“ řekl trenér Severočechů Tomáš Eisner. S obvázanou rukou trénuje střelec Lowery a zcela fit není ani další tahoun Wright, kterého trápí bolavá záda. Obě americké hvězdy by však měly proti loňskému finalistovi nastoupit. „V úterý dopoledne s námi oba trénovali a ve středu budou hrát,“ ujistil kouč.

Všechna tři utkání Severočechů začínají v 18 hodin.