Úsměv a důvod ke spokojenosti měl po utkání pivot Slunety Ústí Tomáš Hrubý, protože jeho tým vybojoval páté vítězství v Mattoni národní lize.

Páté vítězství v sezoně pro ústecké barvy, jak těžce se rodilo?
Každé vítězství v této soutěži je těžké, týmy jsou hodně vyrovnané, my jdeme od zápasu k zápasu. Před utkáním jsme byli mírní favorité a podařilo se nám to, podobně jako s Interem Bratislava, naplnit. Plzeň byl těžký protivník, museli jsme se vydat ze všech sil a máme další výhru, což je to nejdůležitější.

K vidění nebyla vidět zrovna ofenzivní podávaná, prim hrály obrany.
Určitě, basket nás bolel. V týdnu jsme nacvičovali nový druh obrany, což se nám v prvním poločase povedlo. Druhý poločas už nemohu pořádně zhodnotit, protože to bylo hektické.

Bylo vidět na obou stranách plno emocí.
Já jsem jedině rád, když jsou v tom emoce, diváci se museli bavit. Přišel jich opět hezký počet a vytvořili v hale skvělou kulisu.

Pod košem jste se potkávali velmi často s Pavlem Fránou.
Jsme stejně staří a typově stejní pivoti, váhově i výškově. Známe se už hrozně dlouho, takže se nemáme čím překvapit. S Pavlem to byl a bude vždy férový souboj.

Jakou hrou se Plzeň prezentovala na severu Čech?
Mají kombinovaný tým mladých a starších hráčů, hrají dobře a doma jsou nepříjemným soupeřem, podařilo se jim porazit Svitavy. Budu se opakovat, ale v soutěži není slabých soupeřů.

Pátá výhra v soutěži, vezete se na vítězné vlně?
Vyhráli jsme s Opavou, pak v Levicích, což bylo velké překvapení pro hodně odborníků. Domů se nám jelo dobře, ačkoliv to bylo deset hodin autobusem. Čekají nás dva zápasy doma v řadě za sebou, Kolín a Svitavy, poté jedeme na Inter. Jdeme zápas od zápasu a nechceme polemizovat.

Máte za sebou polovinu základní části, panuje zatím spokojenost?
První dvě utkání jsme hráli venku v Kolíně a ve Svitavách a když to řeknu na rovinu, dostali jsme na frak. Myslím, že nám to pomohlo. Oba týmy nám ukázaly, jak se to v nejvyšší soutěži hraje a na jaké je to úrovni. Dokázali jsme se rychle aklimatizovat. V neděli nás čeká Kolín, který hraje zatím výborně, bude to těžký soupeř. Respektujeme všechny soupeře a před našimi fanoušky chceme vítězit.