Lví podíl na výsledku měl již tradičně kapitán ústeckého týmu Vladimír Hejl, který pomohl k šestí výhře v letošní sezoně.

Svitavy prokázaly kvalitu, přesto jste se po konečném hvizdu radovali vy. Proč?
Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, uvědomovali jsme si sílu soupeře. Víme, že doma máme sílu a můžeme hrát s kýmkoliv a s tím jsme do toho šli. Musím vyzdvihnout výkon Thada v závěru utkání, ale zásluhu na vítězství má celý tým. I když jsme prohrávali o šest bodů, tak jsme do toho šli s bojovností a věřili jsme, že se můžeme kdykoliv vrátit do zápasu. Byl to tvrdý boj s výhrou pro nás.

Co rozhodlo střetnutí po basketbalové stránce?
Rychle se mi vybavily tři ubráněné útoky na konci, kdy i se štěstím hráči Georgovi utekl balon. Jinak jsme to čistě ubránili a hned jsme skórovali, což bylo důležité.

Cítili jste jako povinnost doma Svitavy porazit?
Necítíme na sebe tlak od vedení nebo od trenéra, šli jsme do toho s vírou ve vítězství a jako v každém utkání se chceme pokusit soupeře porazit.

Možná vám pomohlo i neúnavné povzbuzování domácích příznivců...
Atmosféra v hale byla vynikající, diváci opět nezklamali a patří jim za to nesporné díky. Přijde mi, že jich na nás chodí stál více a snažíme se i kvůli nim.

Na hřiště se proti celku Svitav dostala většina hráčů ze sestavy…
Určitě je to kladem, snažíme se hrát vysunutou a nátlakovou obranu, což nám bere síly. V tomto utkání měl Longmire problémy s fauly, ale to je náš styl hry. Když jeden nemůže, jde na hřiště někdo další. Máme širokou lavičku, z čehož plyne možnost hráče prostřídat.

Může vás úspěch nakopnout do dalších bojů?
Nemyslím si, že bychom byli před tímto zápasem dole, nevyšel nám domácí zápas s Kolínem, ale na Svitavy jsme šli s otevřeným hledím.

V dalším kole jedete daleko..
Čeká nás Inter Bratislava, nebude to lehké, ale v silách tohoto týmu je na Slovensku vyhrát. Poté máme doma Prostějov, tímto bych chtěl pozvat čtenáře a všechny fanoušky na velkou šou, která bude k příležitosti 65. výročí od založení basketbalu v Ústí. Bude se na co dívat.