„Situace ohledně klubu není dobrá. Hráči to vnímají dost intenzivně, ale na hřišti se to podle mě neprojeví,“ říká lodivod Ústí Miroslav Malán.

V utkání s ČZU jste papírovým favoritem. Očekáváte jasnou výhru?
V letošním ročníku není nikdo moc favoritem, kromě Českých Budějovic, které mají nejlepší mančaft. Bude záležet na momentální formě a na tom, jestli budou všichni hráči zdraví. Hrajeme doma a chceme vyhrát, ale je těžké říct, jestli jsme favoritem.

Co musíte změnit oproti víkendové porážce 0:3 v Českých Budějovicích, abyste uspěli?
Musíte brát, proti komu jste hrál a jakým způsobem. Nám se rozrostla marodka a utkání v Budějovicích jsme odehráli v podstatě jen v šesti. Vůbec se nesvlékl Filip Kramár a Petr Pěkný hrál na místě diagonálního hráče. Na pozici smečaře jsme ani neměli střídání, protože Filip Nesvačil už tu není a Milan Bican má problémy s ramenem. Proti Praze se budeme snažit lépe přihrávat a servírovat, abychom to měli jednodušší.

Jaká je vůbec atmosféra v kabině poté, co šéf Miroslav Přikryl prozradil, že klub je před krachem?
Hráči to vnímají dost intenzivně. Nechci říct, že je všechno v pořádku, ale myslím, že až družstvo vleze na hřiště, tak bude hrát a tyhle věci vnímat nebude. Jsou to hráči a chtějí hrát a vyhrávat. Na hřišti z toho strach nemám, horší je to ale na tréninku, tam se o tom hodně povídá. Pořád se to omílá a nemáme klid na svou práci. Z hráčů čiší nejistota, co s nimi bude. Volejbal je naše hobby, ale trošku nás i živí. Situace není dobrá.